Jak rozmawiać o emocjach nie wzbudzając złych emocji

Rodzina i związki

Nie chcesz kolejnej kłótni, więc wolisz nie mówić o tym, co ci przeszkadza w związku? Zobacz, jak należy wyrażać swoje uczucia, by nie doprowadzić do emocjonalnej eksplozji, a partnera...do szału.

Potrzebujesz wskazówek dotyczących życia z narcyzem? Nasz artykuł: "Jak żyć z narcyzem i mieć spokój?" jest do Twojej dyspozycji!

POLECAMY

Wielu ludzi omija temat negatywnych uczuć szerokim łukiem, ponieważ nie chcą doprowadzać do kłótni. Psycholog Jennice Vilhauer uważa, że mówienie o tym, co chcielibyśmy zmienić, co nam przeszkadza jest źródłem konfliktów, bo robimy to w niewłaściwy sposób. Jak zatem zakomunikować partnerowi, że jesteśmy nieszczęśliwi, albo smutni z jakiegoś powodu i nie spowodować tym samym kolejnej sprzeczki? Oto 3 kroki, które pomogą ci efektywniej wyrażać siebie i osiągać zamierzony cel:

1. Nie zakładaj negatywnej reakcji partnera.
Przymierzając się do zakomunikowania partnerowi o swoich uczuciach z góry zakładamy, że zareaguje wybuchowo, dlatego, że przedtem głównie tak kończyły się tego typu rozmowy. Działo się tak, ponieważ emocje skrywane tygodniami z obawy przed konfrontacją w końcu powodują eksplozję i obustronny atak. W dalszej kolejności pojawia się poczucie winy i decyzja, że lepiej nie mówić o negatywnych uczuciach, by uniknąć kolejnej wojny. Znowu zaczynamy magazynować w sob...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI