Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rodzina i związki

12 lutego 2016

Jak go odzyskać?

19

Kiedyś mąż bardzo mi pomagał, nawet po męczącym dniu miał dla mnie ciepłe słowo, adorował mnie. Dziś jakby mu już na niczym nie zależało - żali się pani Krystyna. Odpowiedzi udziela jej terapeutka Izabela Wożyńska-Więch.

Już nie wiem, jak mam wpłynąć na mojego męża, żeby bardziej angażował się w życie naszej rodziny. Jesteśmy osiem lat po ślubie, a znamy się od piętnastu lat. Na początku znajomości Michał, mój mąż, był świetnym chłopakiem: miał mnóstwo pomysłów na spędzanie wolnego czasu, nie nudziłam się z nim ani minuty. Był aktywny, zawsze uśmiechnięty. Myślałam, że tak będzie zawsze. I przez pierwsze cztery lata po ślubie było, ale potem Michał zaczął się zmieniać. Przestało mu zależeć na wyglądzie, opuścił się w firmie i przez pewien czas nawet groziło mu zwolnienie, ale na szczęście wziął się ostro do pracy.

Najgorsze, że bardzo zmienił się również w domu. Kiedyś bardzo mi pomagał w opiece nad dziećmi, wszystkie obowiązki domowe dzieliliśmy niemal po połowie, a nawet po męczącym dniu miał dla mnie ciepłe słowo, adorował mnie. Dziś jakby mu już na niczym nie zależało. Skończył 40 lat i upodobnił się do swojego ojca: całymi wieczorami przesiaduje w piwnicy, gdzie urządził sobie kącik do majsterkowania i coś tam dłubie, naprawia, sama nie wiem, co dokładnie robi. Mam wrażenie, że ucieka przede mną i dziećmi. Przestał dostrzegać we mnie kobietę. Ostatnio w kłótni wykrzyczałam mu, że albo się zmieni i będzie „dawnym” Michałem, albo odejdę.

Tak trochę na wyrost to powiedziałam, bo wcale nie chcę od niego odchodzić, chcę tylko odzyskać mężczyznę, którego pokochałam. Michał z kamienną twarzą powiedział mi wtedy, że to ja powinnam się zmienić. Już sama nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Czy mam zaakceptować stan, w jakim jest nasz związek? Przyzwyczaić się, że tak już będzie, czy jednak trochę walczyć o to, byśmy by...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy