Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?

Ja i mój rozwój Praktycznie

Czy można się nauczyć odczuwania szczęścia? Jakie cechy sprzyjają zdrowiu? Czym jest doświadczenie przepływu? - zachęcamy do udziału w kursie Akademii Charaktery "Optymizm. Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?"

Szklanka jest zwykle do połowy pusta? Nie dostrzegasz swoich mocnych stron? Z kursem "Optymizm.Jak dostrzegać możliwości i dobre strony?" masz okazję to zmienić. Poznaj swoje szczególne zalety z prof. Martinem Seligmanem i przekonaj się, że mogą zmienić Twoje życie. Dowiedz się, czym jest doświadczenie przepływu – twórczego zaangażowania – i sprawdź, kiedy możesz go doświadczyć.

Kurs Optymizm pozwoli Ci spojrzeć na świat z różnych perspektyw. – Dobre jest bywanie, nie zaś bycie optymistą, realistą czy pesymistą. Optymalne jest sytuacyjne „przełączanie” się z określonego stanu na inny. Na co dzień bądźmy zatem uśmiechniętymi optymistami, ale czasem zdejmujmy z nosa różowe okulary – przekonuje prof. Dariusz Doliński.

- W 1998 roku Martin Seligman, prezydent American Psychological Association, ogłosił, że dla psychologii XXI wieku jednym z dwóch zasadniczych wyzwań jest zrozumienie i kształtowanie tego, co w człowieku najlepsze, czyli że potrzebna jest reorientacja na psychologię pozytywną. W jednym z tekstów wprowadzających i objaśniających to pojęcie natrafiłam na bard...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI