Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

7 maja 2018

Jak czuć się dobrze przed obiektywem? Sesja ślubna bez stresu

14

Jak przygotować się do zdjęć ślubnych w plenerze, aby było to fajne, pozostające na zawsze w naszej pamięci wydarzenie i cudowna pamiątka?

Sesja plenerowa to wspaniała okazja, aby jeszcze raz założyć suknię ślubną i pierwszorzędny garnitur. Wizja zatrzymania wyjątkowych chwil na zawsze sprawia, że para młoda jest bardzo podekscytowana szukaniem odpowiedniego miejsca. Jednak ani boska sukienka, ani pełen makeup nie zapewnią 100% spełnienia naszych oczekiwań względem sesji. Jak zatem przygotować się do zdjęć ślubnych w plenerze, aby było to fajne, pozostające na zawsze w naszej pamięci wydarzenie i cudowna pamiątka?

Poznaj fotografa

Jeśli szukając fotografa na ślub, znaleźliście takiego, którego klimat zdjęć i styl odpowiada wam najbardziej, to umówcie się z nim na spotkanie. Porozmawiajcie o waszych oczekiwaniach, obawach i spróbujcie złapać dobry kontakt. Jak pisaliśmy w artykule Do wesela się zagoi – jest kilka sposobów na radzenie sobie ze ślubną nerwówką. Jeśli macie trochę wolnego czasu, to zdecydujcie się na sesję narzeczeńską. Jest to dobry pomysł dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z profesjonalnym fotografem, ani też nie brały udziału w żadnej sesji zdjęciowej. Czas spędzony z profesjonalistą pozwoli wam oswoić się z obiektywem, a także z nim samym. Poznacie tajniki jego pracy, a efekt końcowy pokaże wam, czy macie się czym stresować.

Wybierz miejsce

Jedną z istotniejszych decyzji, jaką musicie podjąć, jest wybór miejsca, w którym odbędzie się sesja plenerowa. Pomóc mogą wam w tym wasze pasje, zainteresowania, a także własne odczucia. Jeśli nie lubicie tłumów ani miejskiego zgiełku, to sesja na łonie przyrody będzie doskonałą opcją. Jesteście pozytywnie zakręceni i nie macie obaw przed tym, co ludzie o was pomyślą? To wymyślcie coś szalonego i nietypowego. Coś, co będziecie mogli jeszcze długo powspominać.

Sesja w dniu ślubu czy w innym terminie?

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak najczęściej młode pary rezerwują inny termin. Sesja w dniu ślubu to niewątpliwie oszczędność czasu. Wybór ten jest dobry dla nowożeńców, którzy nie chcą tracić po ślubie czasu na dodatkowe spotkania i wolą zamknąć wszystko w jednym terminie. Ponadto wygląd młodej pary, a zwłaszcza panny młodej, dopracowany jest w najmniejszych szczegółach. Nie zawsze jest to możliwe w innym terminie, ponieważ makijażystka może nie mieć czasu, albo też wymaga to dodatkowego nakładu finansowego, na który nie możemy sobie w danej chwili pozwolić. Największą wadą pleneru w dniu ślubu jest ograniczona ilość czasu.

Według ekspertów z serwisu fotograf-wesele.pl, znacznie trudniej przychodzi parom pozowanie w dniu ślubu, niż poza jego terminem, właśnie ze względu na towarzyszący temu dniu stres. Ponadto opuszczenie gości na dłuższą chwilę może być przez nich źle odebrane. Najlepiej zatem zdecydować się na sesję ślubną w innym terminie, aby wszystko odbyło się w spokojnej atmosferze, bez zdenerwowania i byście mogli skupić się tylko na sobie. Dzięki temu na zdjęciach zostanie uwiecznione to, co jest dla was najważniejsze.

W trakcie sesji

W przypadku, gdy plener odbywa się latem, warto wziąć ze sobą napój, a także puder i bibułki matujące, gdyż po wpływem ciepła skóra może szybko się "wyświecać". Z kolei w czasie zimy nie zapominajmy o dodatkowym ciepłym okryciu. Przed wybraniem się na sesje należy ustalić z fotografem, czy będą potrzebne jakieś dodatkowe gadżety typu parasol, koc itd. Wskazane jest, aby sobie te wszystkie rzeczy wcześniej zapisać, żeby o niczym nie zapomnieć i się dodatkowo nie stresować. No i przede wszystkim, aby sesja była udana, trzeba kierować się wskazówkami fotografa.


Przypisy