Jak budować intymność w związku?

Rodzina i związki

Wartościowy i trwały związek wymaga ciągłej pielęgnacji, wysiłku, uwagi oraz czasu. Jedną z najlepszych form dbania o miłość jest troska o intymność w związku.

Intymność wcale nie objawia się tylko podczas fizycznego kontaktu z ukochaną osobą. Na intymność składa się wiele czynników: intelektualnych, emocjonalnych i duchowych połączeń dwojga bliskich sobie ludzi.

POLECAMY

Lannie Smith, terapeutka z Arizony uważa, że w intymności chodzi o głębie, która łączy partnerów. Wszyscy jesteśmy istotami społecznymi potrzebującymi wyrażać siebie, swoje potrzeby i przede wszystkim być zauważanym, szczególnie przez kogoś, kogo kochamy. Dopóki będziemy starali się zwracać uwagę na siebie w związku, będziemy pielęgnowali intymność, niezbędną do podtrzymania miłości i więzi, która pojawia się w pierwszej fazie zakochania.

Smith razem ze swoim mężem - psychoterapeutą Anthonym Sparacino - opracowali 3 kreatywne aktywności dla par, znacznie podnoszące poziom i jakość intymności w związku. Oto one:

Miłosna talia kart
Smith sugeruje, by pary spisywały swoje uczucia, tzn tworzyły listy powodów, dla których się kochają. W tym celu można utworzyć tzw. „miłosną t...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI