Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

30 lipca 2019

Inteligentne zegarki - czy ułatwiają życie?

0 480

Nowoczesna technologia jest obecna w każdej dziedzinie życia, można powiedzieć, że pochłania nas bez reszty. To właśnie dzięki niej, produktami coraz częściej wybieranymi w miejsce klasycznych zegarków na rękę, są tak zwane zegarki inteligentne.

Smartwatche i hybrydy możesz znaleźć chociażby na stronie https://www.zanza.pl/smartwatch/. Jednak przed dokonaniem wyboru któregokolwiek z nich, warto wiedzieć więcej o tym, czym te zegarki są i jakie spełniają funkcje. Czy mogą ułatwić życie?

Co to zegarek inteligentny i jakie ma funkcje?

POLECAMY

Inteligentny zegarek, nie jest urządzeniem po prostu wskazującym czas. To prawdziwe mobilne centrum dowodzenia, które częściowo pozwala również na sterowanie smartfonem. Daje możliwość dokładnej analizy kondycji fizycznej i stanu zdrowia. Inteligentny zegarek jest w rzeczywistości miniaturowym komputerem, który pozwala użytkownikowi być nieustannie online.

Co to jest smartwatch i jak działa?

Nowoczesne smartwatche o futurystycznym wyglądzie, pojawiły się na rynku jako pierwsze zegarki inteligentne. Są w zasadzie niejako przedłużeniem smartfona, z którym są zintegrowane. Na wyświetlaczu smartwatcha, często dotykowym, widzimy więc powiadomienia o e-mailach, SMS i wiadomościach z komunikatorów. Dzięki dedykowanym aplikacjom, możemy przy pomocy smartwatcha liczyć pokonany dystans i spalone kalorie podczas porannego biegania, czy czas snu w czasie doby, a nawet jego jakość! Nie każdy preferuje styl sportowy, dlatego kompromisem pomiędzy funkcjonalnością smartwatcha, a stylem klasycznego zegarka, jest zegarek hybrydowy.

Czym jest i jak działa zegarek hybrydowy?

Zegarki hybrydowe pojawiły się w sprzedaży stosunkowo niedawno. Są zegarkami inteligentnymi, które nie przypominają futurystycznych smartwatchów. Nawiązują do tradycyjnego wzornictwa zegarków z cyferblatami. W ich wnętrzach kryją się jednak niezwykle skomplikowane mechanizmy, dzięki którym zegarki hybrydowe komunikują się ze smartfonami. Czy hybryda może spełniać wszystkie funkcje smartwatcha? Niestety pozbawione cyfrowego wyświetlacza zegarki hybrydowe nie spełniają wszystkich funkcji możliwych do spełnienia przez smartwatche. Mogą jednak informować sygnałem na przykład o przebytym dystansie, pomogą też pilnować harmonogramu dnia.

Zegarek hybrydowy czy smartwatch – jaki wybrać i kupić?

Jeśli preferujesz styl sportowy i zależy ci na wielu funkcjach dostępnych dla dobrego smartwatcha – właśnie ten rodzaj inteligentnego zegarka będzie dla Ciebie odpowiedni.

Osoby, które gustują w klasycznej stylistyce, zdecydują się jednak raczej na zegarek hybrydowy, nawet kosztem niektórych funkcji. Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany do zegarka, który pozwoli na kompleksowe organizowanie życia, możesz wybrać model, który będzie informować Cię tylko o aktualnej godzinie, szeroki asortyment znajdziesz w porównywarce zegarków Zanza.

Przypisy