Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rodzina i związki

18 listopada 2016

9 oznak, że jesteś z niewłaściwą osobą

36

Utknąć w związku z niewłaściwą osobą to jeszcze gorszy scenariusz niż samotność. Destrukcyjny związek pochłania energię, którą moglibyśmy zainwestować w siebie, albo....znalezienie prawdziwej miłości.

Na nasze wybory dotyczące partnerów może mieć wpływ rodzaj komunikacji, jaki panował w naszej rodzinie, albo to, czy dorastaliśmy np. w rodzinie dysfunkcyjnej. Wysoce prawdopodobne jest, że nieodpowiednie zachowanie partnera umknie naszej uwadze, jeśli przez większość życia otaczaliśmy się ludźmi mającymi problem ze zdrową komunikacją. Bywa również tak, że zauroczeni kimś, kto wydawał się być idealnym kandydatem na męża, czy żonę nieświadomie wypieramy wszystkie znaki, które świadczą o tym, że ta relacja tak naprawdę nie rokuje dobrze.

Oto 9 zachowań partnera, które powinny dać ci do myślenia:
 

  • Partnerowi coraz częściej zdarza się kierować w twoją stronę raniące, upokarzające i obelżywe słowa. Nawet jeśli chwilę potem przeprasza, nie daje mu to praw, by ciebie bezkarnie poniżać.

  • Partner zachowuje się nie tylko destrukcyjnie, ale nawet niebezpiecznie. Jeżeli choć raz usłyszałaś od niego groźbę, że zrobi ci krzywdę - albo sobie - jeśli odejdziesz, właśnie to powinnaś zrobić. W przeciwnym razie licz się z tym, że w takim związku będziesz funkcjonować, jako zakładnik.
  • Jeżeli partner karze cię swoim milczeniem, albo „sztucznym” przebaczaniem nawet po niewielkiej kłótni, czy twoim małym występku - wiedz, że to także manipulacja.
  • Zdarzyło się już kilka razy, że partner „niegroźnie” popchnął ...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy