7 prostych sposobów na udany dzień

Ja i mój rozwój

Jak sprawić, by żyło się lepiej? - odpowiedź na to pytanie jest bezcenna. Oczywiście nie istnieje jeden przepis na szczęście, ale dzięki prostym trickom możemy systematycznie polepszać naszą codzienność. Oto 7 sprawdzonych sposobów na udany dzień.

Psychologowie i psychoterapeuci uważają, że kluczowym elementem każdej terapii jest rozmowa o tym, co pacjent robi każdego dnia. Nasze codzienne przyzwyczajenia , rytuały rzucają światło na to jak żyjemy, jakie popełniamy błędy, w którym kierunku zmierza nasze życie. Ta wiedza jest niezbędna do wprowadzenia choćby niewielkich zmian realnie poprawiających jakość życia. To, w jaki sposób codziennie funkcjonujemy, czy zasypiamy z myślą - „to był całkiem udany dzień” - tak naprawdę determinuje to, kim jesteśmy. Ciągłe niezadowolenie z siebie, z każdego kolejnego dnia rodzi frustracje i zniechęcenie do dalszego działania. Pisarka Annie Dillard mawia, że nasza codzienność to całe nasze życie, więc musimy nad nią pracować, by tu, teraz ale i w przyszłości odczuwać życiową satysfakcję.

Ponizej kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić właściwie każdy dzień:

1. Ucz się czegoś nowego
Codzienność stale podsuwa nam możliwości do rozwoju i wzbogacania swojej wiedzy. Niestety nie zawsze je zauważamy, albo po prostu nie chcemy z nich korzystać. Nie musimy od razu zapisywać się na drogie kursy, kolejne studia, czy szkolenia. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut każdego dnia na przeczytanie ciekawego artykułu, posłuchan...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI