7 cech prawdziwej przyjaźni

Rodzina i związki

Często mylimy zwykłą znajomość ze szczerą i prawdziwą przyjaźnią. Co sprawia, że ktoś z kim nie jesteśmy spokrewnieni staje się rodziną. Oto cechy, jakie powinna mieć przyjaźń na całe życie.

Pomyśl o kimś, kogo nazywasz przyjacielem, z kim spędzasz sporo czasu, do kogo dzwonisz, gdy chcesz się wygadać, albo poradzić. Teraz zastanów się, czy poniższe cechy opisują waszą relację. Jeśli tak - jesteś szczęściarzem, ponieważ przydarzyła ci się prawdziwa przyjaźń, a ta nie pojawia się wcale tak często. Mamy w zwyczaju nazywać przyjaciółmi ludzi, którzy są nam bliscy, ale nasze relacje można porównać raczej do koleżeńskich niż rodzinnych. Oto, jaka powinna być przyjaźń:

POLECAMY

1. Przyjaźń empatyczna. Być osobą empatyczną to znaczy chcieć i umieć wchodzić w czyjąś skórę, stawiać siebie na czyimś miejscu, współczuć. W prawdziwej przyjaźni ludzie słuchając o zmaganiach drugiej osoby od razu starają się postawić na jej miejscu, zrozumieć problem i pomóc go rozwiązać, np. opowiadając o swoich doświadczeniach. Nie zawsze łatwo jest rozwikłać czyjś problem, ale w przyjaźni czasem najważniejsza jest sama chęć wysłuchania z czym musi zmierzyć się druga osoba.

2. Przyjaźń bezinteresowna. Relacja, która będzie nas uszczęśliwiała to taka, która będzie miała silne podstawy w postaci troski, empatii (patrz punkt 1) oraz bezinteresowności. Przyjaciel nie powinien być człowiekiem zaabsorbowanym...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI