Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

8 lutego 2016

6 sposobów, aby twoje szczęście trwało

10

Jak reagujesz gdy w życiu przytrafia ci się coś dobrego? Starasz się, by jak najsilniej tego doświadczyć? Dzielisz się swoim szczęściem z innymi? Jak bardzo potrafisz smakować własne szczęście?

Zdolność do zatrzymania i pielęgnowania pozytywnych uczuć jest ważną cechą, czymś co może prowadzić do dobrostanu psychicznego. Nie jest to jednak umiejętność, z którą się rodzimy. Trzeba się tego uczyć, ażeby szczęście nie ulatniało się już po chwili. Jak sprawić, aby nasze szczęście trwało?

Oto 6 wskazówek:

1. Zwracaj uwagę na aktualny poziom szczęścia.

Niektórzy nazywają to uważnością, inni byciem obecnym. Niezależnie od tego jakiego terminu używasz, celem jest uchronienie się przed tym, że chwile szczęścia miną niepostrzeżenie. W świecie, w którym dominuje wielozadaniowość, w którym ciągle bombardowani jesteśmy nowymi informacjami, w którym ciągle odczuwamy lęk przed przegapieniem czegoś, warto wziąć głęboki oddech i docenić obecny moment.

2. Zwracaj uwagę na szczęście minione i przyszłe.

Pozwól sobie zwrócić się w przeszłość i wspominać dobre chwile. Antycypuj przyszłość i ciesz się szczęściem, które ma nadejść. Tego rodzaju myślenie pozwala nam utrzymać pozytywny stan umysłu. Badania przeprowadzone w 2005 roku na Loyola University of Chicago pokazały, że wspominanie szczęśliwych wydarzeń z życia przez 10 minut dwa razy dziennie znacznie zwiększało poczucie szczęścia badanych.

3. Dziel się dobrem.
To naturalne zwracać s...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy