6 powodów, dla których warto zawalczyć o niezależność w związku

Rodzina i związki

Czy Twój związek jest wolnym wyborem dwóch dorosłych osób? A może jedno z Was weszło w rolę dziecka? Uważaj, to pułapka!

Stawanie się coraz bardziej niezależnym jest naturalną częścią rozwoju. Wyprowadzamy się od naszych rodziców i powoli porzucamy zależność od innych ludzi, która jest charakterystyczna dla czasu dzieciństwa. Związki, w które wchodzimy, mogą być budowane w zupełnie inny sposób: jako wolna relacja dwojga dorosłych ludzi. Niestety, nie zawsze tak jest. Czasem ludzie wchodzą w układy, w których przyjmują rolę dziecka, uzależnionego od swojego partnera. Mają na to wpływ bardzo różne przyczyny, takie jak kwestie finansowe, ukształtowane wzorce, przekonania religijne, uwarunkowania psychologiczne. Dlaczego należy wystrzegać się takiej relacji? Zobacz sześć korzyści, jakie daje niezależność życiowa.

POLECAMY

  • Wzrost pewności siebie

Ludzie, którzy nie są od nikogo zależni, mają w sobie przekonanie, że muszą sami poradzić sobie ze swoimi sprawami. Są gotowi do zmagania ze światem. Nie czekają na pomoc albo na zgodę ze strony innych osób. Bycie niezależnym prowadzi również do tego, że chcemy zdobywać nowe umiejętności, próbować nowych rzeczy, niezależnie od oczekiwań naszego otoczenia. Posiad...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI