Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

7 maja 2018

5 sposobów jak odnaleźć spokój wewnętrzny

105

Często ciężko jest nam poukładać sobie nasze sprawy w głowie, co powoduje mętlik, zły sen, a nawet stany depresyjne. Warto więc zadbać o swoje zdrowie psychiczne i odnaleźć spokój wewnętrzny. Jak to zrobić?

  • Daj sobie czas na odpoczynek

W świecie osiągania wyników, zwiększania produktywności, odhaczania kolejnych zadań, ciężko znaleźć czas na odpoczynek. Ustal więc czas, kiedy się relaksujesz. Może to być pół godziny przed snem albo godzina po pracy czy po obiedzie. Spraw, aby ten czas był dla ciebie tak samo ważny jak czas, który poświęcasz na robienie obiadu, naukę czy cokolwiek innego. Odpoczynek umysłowy jest niezwykle ważny do osiągnięcia balansu psychicznego.

POLECAMY

  • Zrób listę przyjemności

Jak już wyznaczysz sobie czas na odpoczynek, warto jest zrobić listę przyjemności. Unikniesz dzięki temu sytuacji, kiedy albo ogarnie cię nuda albo z natłoku pomysłów i zadań po prostu nie odpoczniesz. Często też zapominamy o naszych przyjemnościach i lądujemy na kanapie przeglądając Facebook czy przełączając kanały. Wybierając czynności, przemyśl dobrze, co naprawdę pomoże ci się zrelaksować. Nie rób kilku rzeczy na raz. Dajmy dla przykładu odpoczynek z książką. Wyłącz Facebook, wycisz telefon, wyeliminuj możliwe “przeszkadzacze”. Zrób sobie swoją ulubioną herbatę i usiądź wygodnie w fotelu. Odpocznij i wciągnij się w książkę, zapominając o wszystkim wokół. Powieś listę w widocznym miejscu i każdego dnia stwarzaj małe rytuały odpoczynku.

  • Rób listę zadań

Odpoczynek jest ważny aby naładować swoje wewnętrzne baterie, ale jeszcze ważniejsze jest, abyś miała uporządkowane myśli w ciągu dnia. Przez tysiące spraw na głowie, ciężko jest się skupić, zaczynamy robić jedno zadanie, następnie przechodzimy do następnego, nie kończąc pierwszego i tak kończymy zestresowani. Lista zadań pomoże ci uporządkować swoje myśli i dzięki temu będziesz mogła się lepiej skupić. Zrób listę na koniec każdego dnia pracy i tak zostaw sprawy służbowe w biurze. Niech ta lista kieruje twoim dniem, a jeśli pojawią się nowe zadania czy myśli, zapisz je natychmiast i kontynuuj swoją pracę. Tym sposobem nie zaczniesz robić tysiąca rzeczy na raz.
Drugą listę, rzeczy do zrobienia po pracy, zrób każdego dnia przed snem, aby móc spokojnie zasnąć. Obie listy pomogą ci uporządkować twoje myśli i sprawią, że będziesz o krok bliżej od osiągnięcia spokoju wewnętrznego.

  • Ureguluj finanse

Szybkie pożyczki bez zaświadczeń nie są złym pomysłem jeśli pożyczysz odpowiedzialnie. Jednak wielu z nas nie planuje budżetu, do tego wydaje pieniądze na cokolwiek ma ochotę, bez planu. Pożyczka bez planu spłaty, często prowadzi do długów, które obciążają naszą psychikę. Warto więc uregulować swoje finanse, aby nie stało to na przeszkodzie do osiągnięcia spokoju wewnętrznego.  • Zastanów się, co jest dla ciebie ważne i skup się na tym

W obecnych czasach chcemy za dużo. Każdy powinien rozwijać swoją karierę, talenty, jeździć na wakacje za granicę, mieć bujne życie towarzyskie, piękne mieszkanie, być na topie z nowinkami technicznymi, różnymi trendami czy utrzymywać dobrą formę fizyczną. Spójrz prawdzie w oczy i przyznaj się sobie, że nie możesz osiągnąć wszystkiego na raz. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne w danym okresie życia i poświęcaj temu najwięcej czasu. Wybierz 3 obszary życia, np. kariera, hobby i zdrowie zapisz je sobie w kolejności i skup się na nich. Raz na jakiś czas, wracaj do tej listy i analizuj czy nadal dane dziedziny są dla ciebie najważniejsze. Pamiętaj, że nie chodzi o to, abyś zupełnie porzucała inne obszary życia, ale abyś postawiła priorytety i poświęcała im więcej czasu.

Przypisy