Depilacja laserowa w pytaniach i odpowiedziach

Materiały PR

Depilacja laserowa to hit wśród zabiegów kosmetologicznych ostatnich kilku lat. Na rynku pojawiają się coraz nowsze urządzenia a także technologie. Na temat depilacji laserowej rozmawiamy z kosmetologami z Clinica Cosmetologica z Trójmiasta.

Jakie obszary można depilować laserem Vectus?

POLECAMY

Depilacja laserem Vectus może być wykonywana na obszarze całego ciała. Jedynym wyjątkiem są męskie genitalia. Decydują tu względy bezpieczeństwa. Poza tym jednym wyjątkiem, zabiegi można wykonywać wszędzie: pod pachami, na nogach, brzuchu, plecach, twarzy... Istnieje też możliwość wykonywania częściowej depilacji, na przykład w okolicy bikini. Uzyskać możemy różne kształty i formy, tak samo, jak podczas depilacji plastramimówi Karolina Browarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Więcej informacji na temat samego zabiegu znajdą Państwo na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Co wyróżnia laser Vectus na tle innych sprzętów?

Laser do depilacji Vectus wyróżnia się przede wszystkim skutecznością, efektywnością, komfortem podczas zabiegów oraz bezpieczeństwem. Wszystko to jest zasługą zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych takich, jak: fototermoliza selektywna, czytnik aktywnej melaniny Skintel, Photon Recycling oraz Advanced Cooling Systemmówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Czy zabiegi są bolesne?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Wiele osób najbardziej obawia się właśnie bólu. W przypadku depilacji laserem Vectus to nie problem, gdyż zabiegi są bardziej komfortowe niż chociażby stosowanie elektrycznego depilatora. W dużej mierze jest to zasługa innowacyjnej technologii Advanced Contact Cooling. To specjalna nakładka chłodząca, która poprzez emitowanie zimna, łagodzi wszelki dyskomfortmówi Karolina Browarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Skąd mam wiedzieć, ile zabiegów będę musiał wykonać?

Najczęściej, w zależności od depilowanego obszaru i indywidualnych uwarunkowań, wykonuje się serię od 4 do 6 zabiegów. Przeprowadzanie pojedynczych zabiegów nie ma sensu, gdyż włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu. Gdy nie są one na pierwszym etapie tego procesu, zabieg nie będzie skuteczny. Dlatego też podczas pojedynczej wizyty nie można się pozbyć całego owłosienia.

Przed zabiegami zalecamy udać się na bezpłatne konsultacje, podczas których kosmetolog kwalifikuje do depilacji – upewnia się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Następnie ustala cały plan kuracji, czyli określa ilość, ale też częstotliwość wizyt - mówi Karolina Browarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja laserem Vectus to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Podczas serii zabiegów usuwa się 95% włosów. Pozostałe 5% to te, które akurat nie znajdowały się w fazie wzrostu. Dlatego też w ciągu roku od ostatniej wizyty mogą, ale nie muszą, pojawić się pojedyncze włoski. W takim wypadku z łatwością usuniemy je podczas jednej, dodatkowej wizyty - mówi Karolina Browarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Jakie są wskazania do depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserem Vectus przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą po prostu na stałe pozbyć się owłosienia. Jednakże czasem wykonywana jest ze wskazań lekarskich, do których należą takie dolegliwości, jak: nadmierne owłosienie, wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych (więcej tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zapalenie-mieszkow-wlosowych/). W takich przypadkach wykonanie depilacji może zalecić dermatolog. To skuteczne rozwiązanie wspomnianych problemów, ponieważ pozbywamy się źródła dolegliwości – samych włosków - mówi Karolina Browarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Przypisy