Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rodzina i związki , Praktycznie

8 września 2016

Dekalog nieidealnych kochanków

32

Dekalog nieidealnych kochanków to zestawienie dość powszechnych przekonań i zachowań, które utrudniają czerpanie satysfakcji z seksu. Czy je znasz? Czy jesteś ich niewolnikiem?

1. Technika przede wszystkim? Najczęstszym błędem popełnianym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn jest... zbyt częste czytanie poradników na temat udanego życia seksualnego, a właściwie bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego, co jest tam rekomendowane. Szukamy przepisu na orgazm doskonały, czy superkochanka, a przecież niczego takiego nie ma. Nie ma jedynej zawsze skutecznej metody. Nie ma jednej pozycji ani sposobu dotykania, który daje wszystkim niepowtarzalne doznania. Bezrefleksyjne stosowanie kolejnych „technik” kończy się przygnębieniem i pesymizmem - gdy przekonujemy się, że nie dały one oczekiwanego rezultatu. Zwykle dochodzimy wtedy do wniosku, że z nami jest coś nie tak, skoro „złoty środek” nie zadziałał; rzadziej dopuszczamy do siebie myśl, że ten sposób po prostu nie był dla nas.

2. Twoje upodobania są głupie! Kolejnym błędem jest obwinianie partnera za jego upodobania seksualne, traktowanie ich jako dowodu braku miłości, akceptacji, czy zrozumienia. Kochankowie obwiniają się za brak satysfakcji, uważają, że z nimi lub z partnerem jest coś nie tak. Tymczasem problem nie tkwi w każdym z nich z osobna, ale w tym, że być może nie są do końca dopasowaną parą. To wcale nie znaczy, że taki związek nie ma szans na satysfakcję. W każdej sytuacji można znaleźć rozwiązanie, ale będzie ono wymagało pewnych kosztów, kompromisów, wyborów. Warto zastanowić się, co chcemy zyskać, na czym najbardziej nam zależy i z czego jesteśmy gotowi zrezygnować.

3. Kult wielkiego penisa. Wiele osób nadal wierzy, że pewien typ budowy genitaliów (np. duży penis), czy pewien sposób aktywności seksualnej (np. dominacja w seksie) gwarantuje zadowolenie w sypialni. Nic bardziej mylnego. To, co jest zaletą w związku z jedną kobietą, może być mankamentem w związku z inną, która jest inaczej zbudowana lub ma inne preferencje. Mężczyzna o dużym członku to w powszechnej opinii wzór świetnego kochanka, tymczasem tak zbudowany partner może mieć duże problemy w odbywaniu satysfakcjonujących stosunków. Wprowadzając całego członka do pochwy, dotykając szyjki macicy i uderzając w tylne sklepienie, za którym znajdują się jelita, może powodować ból i dyskomfort u partnerki, z kolei brak możliwości obkurczania mięśni nie pozwala na dodatkowe doznania wynikające z pracy mięśni pochwy.

4. Polowanie na orgazm. Gdy partnerzy nadmiernie skupiają się na osiągnięciu orgazmu pomijają przyjemność i wartości, jakie mogą się pojawić po drodze... Mają poczucie, że jeśli któreś z nich nie miało orgazmu, to seks był nieudany, a oni (oboje lub jedno z nich) są kiepskimi kochankami. A przecież sam orgazm trwa zwykle kilka lub kilkanaście sekund i jest maleńką częścią całego kontaktu seksualnego i przyjemności, jaką można z niego czerpać. Mało tego, skupienie się na osiągnięciu orgazmu może poważnie utrudnić osiągnięcie tego celu. Ciało jest wtedy dużo bardziej napięte, nie staramy się obserwować reakcji partnera na różne formy dotykania, nie bawimy się. Gdy nie dążymy do orgazmu, ale koncentrujemy się na tym, aby po prostu dobrze się czuć, dawać sobie nawzajem radość i przyjemność – ekscytacja narasta i ułatwia osiągnięcie punktu kulm...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy