Co Cię czeka w prywatnym akademiku

Materiały PR

Prywatne akademiki reklamują się jako rozwiązanie lepsze nie tylko od państwowych domów studenckich, ale także od mieszkań na wynajem. Na przykładzie nowego obiektu - wrocławskiego akademika LAS – sprawdzamy, jakie rzeczywiście są ich przewagi.

Zaczynamy od rezerwacji

POLECAMY

Z akademikiem zapoznajemy się na początku – jak wszyscy – przez Internet. Młodzieżowa stylistyka i łatwość obsługi strony, to zdecydowany atut. Ofertę dostępnych pokojów można sprawdzić online i od razu dokonać rezerwacji, wpłacając depozyt przez internetowy system płatności. Pokój możemy więc zamówić tak, jak wszystko inne, co kupujemy w Internecie. Nie ma konieczności przyjeżdżania do biura akademika, ani wysyłania dokumentów na papierze. Przed przejściem do płatności, konieczne jest zapoznanie się z umową najmu, co tylko wydaje się oczywiste. Zakupy w sieci przyzwyczajają do automatycznego klikania „akceptuj”, a w przypadku takiego długoterminowego zobowiązania, na niemałą sumę, warto przeczytać, na co się zgadzamy. Dokument przygotowany przez LAS jest na szczęście krótki i napisany przyjaznym językiem: już od umowy akademik przechodzi z nami na „Ty” i aż dziw, że inne firmy tego nie robią.

Różne opcje zamieszkania

Zdecydowanie, oferta mieszkań na wynajem jest znacznie obszerniejsza, ale czasami aż przerasta. Jeśli chcesz dzielić koszty ze współlokatorami często musisz ich dobrać samemu lub ryzykujesz, na kogo trafisz. A niewielu pierwszoroczniaków jeszcze w wakacje mogą pochwalić się gronem uczelnianych znajomych. Na starcie dużą wygodą jest więc to, że prywatne akademiki często same zajmują się szukaniem współlokatora. Coraz popularniejsze są jednak „jedynki”, czyli mikroapartamenty na wynajem z aneksem i łazienką dla jednej osoby. Ale dla tych, którzy mają mniejszy budżet lub po prostu cenią sobie towarzystwo, pokoje dwuosobowe są lepszym rozwiązaniem. W akademiku LAS można zarezerwować także miejsce w pokoju do współdzielenia albo w Studio, gdzie każdy student ma swój pokój, a z drugą osobą dzieli aneks i łazienkę. Jeśli chcesz zamieszkać z konkretną osobą, wystarczy, że wyślesz jej zaproszenie dokonując rezerwacji w Internecie, a jeśli nie masz towarzystwa, współlokator będzie dobrany do Ciebie według płci.

Udogodnienia i wyposażenie

Prywatny akademik to nie tylko pokój czy kawalerka do mieszkania. Dużym atutem są także przestrzenie wspólne, takie jak pokoje do nauki czy „strefy klubowe” do siedzenia i imprezowania. W końcu po to sąsiaduje się z rówieśnikami, żeby móc spędzać z nimi czas! Dużą pomocą jest obsługa recepcji, która służy radą, gdy nie zna się miasa lub napotka jakieś techniczne problemy. Niektóre mikroapartamenty oferują jedynie umeblowanie i sprzęt AGD – warto sprawdzić, czy w jego skład wchodzi czajnik elektryczny i mikrofalówka. LAS zapewnia swoim mieszkańcom także zestaw naczyń, sztućce, deskę do krojenia i podstawek pod garnek. Pościel i ręczniki można dokupić dodatkowo, na co decydują się najczęściej studenci z zagranicy, którzy muszą zwracać uwagę na limit bagażowy. Pościel czy ręczniczek z logo, niemal jak w hotelu, mogą być fajną pamiątką, gdy czas studiów lub Erasmusa się skończy. Ale można też zabrać swój z domu. Dodatkowo, studenci mogą korzystać z ogólnodostępnego sprzętu do sprzątania – odkurzacza i mopa lub za dodatkową opłatą zamówić sprzątanie pokoju. W budynku znajduje się też pralnia z suszarkami. I oczywiście WiFi działa w całym budynku.

Jak widać, opcja zamieszkania w akademiku to znacznie więcej niż tylko wynajmowanie mikroapartamentu. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą danego obiektu, sprawdzić udogodnienia, ale też przeczytać umowę najmu. Dla większości z nas może to być pierwsze zobowiązanie, jakie bierzemy na siebie bez rodziców, więc lepiej zrobić to z uwagą.


Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI