Budowanie intymności w związku

Rodzina i związki

Praca nad budowaniem intymności i bliskości w relacji nie powinna być chwilowym zrywem na samym początku znajomości. Jak wspólnie walczyć o to, by po latach nadal łączyła was miłość, a nie przywiązanie?

Niektórzy ludzie tkwią w błędnym przekonaniu, że nad związkiem nie należy pracować. To prawda, że niemożliwym jest, by cały czas funkcjonować jak na pierwszych randkach, ale staż związku nie zwalnia nas z tego, by się starać i w dalszym ciągu zabiegać o ukochaną osobę. Dr Marie Hartwell-Walker, psycholog i terapeuta par uważa, że bliskość w relacji wymaga obopólnego wysiłku. W tym wypadku urlop od uprzejmości i okazywania szacunku nie wchodzi w grę. Oto kilka zasad, o których - jej zdaniem - warto dla dobra związku pamiętać na co dzień:

POLECAMY

  • Używaj trzech magicznych słów (proszę, dziękuję, nie ma za co). Kultura słowa czyni nas istotami cywilizowanymi - nie zapominajmy o tym nawet w przypływie złości. Ludzie, których kochamy zasługują na dobre maniery, dlatego nawet długi staż związku nie zwalnia cię od bycia miłym i kulturalnym wobec partnera. Na początku relacji, kiedy zaczynamy s...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI