Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

15 stycznia 2019

BrandU, czyli nowa marka o nazwie TY. Praktyczny przewodnik jak zbudować swoją markę osobistą - Agnieszka Bruszko

0 482

Proces budowania Marki Osobistej to swoista podróż w głąb siebie, a zaczyna się ona przede wszystkim od tożsamości, od tego „kim jest człowiek”. O wiele lepiej jest być świadomym siebie i kierować swoją Marką niż pozwolić, by Marka kierowała nami. Większość ludzi nie zarządza swoją marką. Ty możesz.

Proces budowania Marki Osobistej to swoista podróż w głąb siebie, a zaczyna się ona przede wszystkim od tożsamości, od tego „kim jest człowiek”. O wiele lepiej jest być świadomym siebie i kierować swoją Marką niż pozwolić, by Marka kierowała nami. Większość ludzi nie zarządza swoją marką. Ty możesz.

Poznaj 10 kroków do zbudowania swojej Marki Osobistej

POLECAMY

Odkrywaj siebie w ćwiczeniach do każdej lekcji

Poczuj swoją Markę wszystkimi zmysłami w strefie relaksu i zabawy

„Odkryjmy diament w każdym z nas”

O autorce:

Agnieszka Brukszo – ekonomistka, strateg biznesu i międzynarodowy certyfikowany coach z dyplomem londyńskiej The Coaching Academy oraz akredytacją ICF. Ekspert w zakresie komunikacji i przywództwa. Swoje doświadczenie w osiąganiu sukcesów i pracy z ludźmi czerpie z 20 lat kariery w międzynarodowych korporacjach (IKEA, Coty, Statoil), gdzie pełniła funkcje zarządcze w działaniach marketingu i strategii zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Obecnie, we własnej firmie BrandU, na bazie autorskiego programu, pomaga liderom, zespołom i osobom indywidualnym cieszyć się rozwojem i osiągnięciami, wydobywając ich mocne strony i prawdziwe talenty ze specjalnym uwzględnieniem budowania marki osobistej.

Coaching jest jej profesją i prawdziwą pasją.

Wierzy w to, że Cel to Marzenie z określoną Datą.

Informacje szczegółowe:

Rodzaj literatury: ekonomia, rozwój osobisty

Wydawca: Wydawnictwo Poligraf www.wydawnictwopoligraf.pl

Format: 15 cm x 21 cm

Wydanie: pierwsze

Liczba stron: 135

ISBN: 978-83-7856-604-5

- Link do strony wydawcy bądź księgarni, gdzie można zakupić książkę; 


https://oceanksiazek.pl/pl/p/BrandU.-Czyli-nowa-marka-o-nazwie-TY.-Praktyczny-przewodnik-jak-zbudowac-swoja-marke-osobista/2404

Nakład został rozdysponowany do: Ateneum, Dictum, Olesiejuk, Bonito, Azymut, Super Siódemka.

Publikacja jest dostępna w większości księgarń internetowych w tym również Empiku. www.empik.com

FRAGMENT KSIĄŻKI:


Lekcja 1. Dlaczego warto budować swoją markę?

„Twoja marka jest tym, co o Tobie mówią kiedy Cię nie ma w pokoju”.
Jeff Bezos

Co to jest marka osobista?

Tak naprawdę marki osobiste znane są od tysięcy lat. Występują już w mitach greckich gdzie możemy przypisać konkretne atrybuty bogom takim jak Afrodyta symbolizująca piękno czy Atena – odwagę . Dziś również kupując produkty i usługi składamy pokłony bóstwom np. komfortu, szybkości czy wolności. Pod postaciami rozmaitych produktów i usług kryją się archetypy bohatera, mędrca czy kochanki, które też odnajdujemy w większości reklam.

O ile produkty mogą być bardzo podobne, o tyle marki zawsze się różnią. Ty, czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie, masz już swoją markę, a właściwie jesteś już marką. Masz zestaw talentów, wartości i doświadczeń, który jest unikalny dla Ciebie i tylko Twój. Kiedy wchodzimy w relacje z innymi ludźmi i pokazujemy swoje atrybuty, wówczas pozwalamy 
o sobie tworzyć opinię w ich percepcji tego, kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy.

Tak więc marka osobista to nic innego jak nasz własny, niepowtarzalny KOD, to połączenie samoświadomości i zarządzania sobą, efektywnego działania oraz pozytywnego wizerunku.

Dlaczego warto zadbać o swoją markę?

Eksperci uważają, że spotkana osoba potrafi w pół minuty wyrobić sobie o Tobie opinię 
i uzasadnić decyzję jaką na tej podstawie podejmuje. Mamy zatem wąskie okno żeby móc zrobić świetne „pierwsze wrażenie” Lepiej więc świadomie poznać siebie i kierować swoją marką, bo inaczej to ona pokieruje nami.

Poniżej kilka podstawowych korzyści z posiadania marki osobistej,

Twoja marka może stać się wartościowa (jak chociażby małżeństwo Beckham);

Twoja marka może Cię przeżyć (Fryderyk Chopin czy Albert Einstein) ;

Twoja marka wyróżnia Cię z tłumu i od konkurencji (Ferdynand Porsche);

Twoja marka pozwala na jasny przekaz i buduje zaufanie (spektrum od Ireny Eris, Jana Miodka, Richarda Bransona po Gandhiego);

Twoja marka przyciąga idealnych klientów, pracodawców, przyjaciół, bo wiedzą co masz do zaoferowania i w czym możesz pomóc.

Mam nadzieję że zachęciłam Cię do tematu marki osobistej. Zapraszam do lektury kolejnych lekcji wyjaśniających jak ją budować.

Przypisy