Bierzesz kredyt na auto? Kalkulator kredytu ułatwi znalezienie optymalnej raty!

Materiały PR

Zastanawiasz się, ile wyniesie cię kredyt na nowe auto? Wysokość miesięcznych zobowiązań możesz ustalić samemu i jest to naprawdę proste! Zatem jeśli chcesz wziąć kredyt na auto, kalkulator rat pomoże ci ustalić wysokość miesięcznej spłaty.

Kredyt na auto – kalkulator będzie bardzo pomocnym narzędziem

Nie oprocentowanie, nie wysokość prowizji banku, ale właśnie koszt raty kredytu zazwyczaj stanowi podstawowy czynnik decydujący o tym, czy klient zdecyduje się na podpisanie umowy. Kiedyś, aby poznać ten koszt, należało pójść do placówki bankowej. To już przeszłość. Dziś, biorącym kredyt na auto, kalkulator dostępny w internecie pozwoli na oszacowanie możliwości kredytowych.

POLECAMY

Taką aplikację proponuje klientom np. Volkswagen Financial Services. Kalkulatorem rat kredytu samochodowego możesz policzyć wysokość zobowiązań w ramach kredytu EasyDrive. Kredyt ten pomoże ci sfinansować zakup wszystkich modeli marki Volkswagen. Jest to kredyt oparty na nowoczesnym modelu finasowania, czyli z niskimi ratami. Ich uzyskanie możliwe jest dzięki zmianie sposobu wyliczania wielkości rat. Klient, zamiast spłacać pełną cenę samochodu, opłaca jedynie tę kwotę, o jaką zmniejszy się wartość auta w trakcie trwania umowy.

Nowoczesny kredyt na nowy samochód na przykładzie Golfa GTI Performance

Zastanawiasz się, jak niskich rat możesz spodziewać się w Kredycie EasyDrive? Sprawdźmy na przykładzie. Volkswagen Golf GTI Performance, w wersji z silnikiem o poj. 2,0 TSI i mocy 245 KM, z 7-stopniową skrzynią biegów DSG kosztuje 129 290 zł. Auto to możesz nabyć na kredyt już od 1151 zł miesięcznie. W tym celu wystarczy, że weźmiesz kredyt na następujących zasadach:

  • okres finansowania: 48 miesięcy,
  • wkład własny: 30 proc. wartości auta,
  • roczny limit kilometrów: 20 tys.

Wszystkie czynniki możesz zmieniać, dostosowując je do swoich możliwości i potrzeb. Przełoży się to oczywiście na wysokość miesięcznego zobowiązania.

Rata bez wkładu własnego

Wysokość wkładu własnego da się ograniczyć nawet do 0 proc. Po dokonaniu takiej zmiany, przy zachowaniu 20-tysięcznego limitu przebiegu i 48-miesięcznego okresu kredytowania, rata wzrośnie do poziomu 2 096 zł.

Rata w wysokości 1 procenta ceny samochodu

Szukając optymalnej raty wśród tak szerokiego spektrum możliwości, warto rozważyć taką, która stanowić będzie równowartość 1 proc. ceny samochodu. Jeśli interesuje cię właśnie takie rozwiązanie, suwaki kalkulatora kredytu samochodowego ustaw w następujący sposób:

  • liczba rat: 36,
  • wkład własny: 30 proc.,
  • roczny limit przebiegu: 30 tys. km.

Kalkulator pokaże ratę w wysokości 1292 zł, czyli dokładnie 1 proc. wartości kredytowanego auta.

Każdy, kto myśli o zakupie samochodu na kredyt, powinien wykonać takie obliczenia indywidualnie, aby znaleźć wysokość raty, która go w pełni zadowoli.

Jak zakończyć Kredyt EasyDrive?

Po spłaceniu wszystkich rat kredytu, pozostaje jeszcze kwestia uregulowania pozostałej wartości samochodu. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

  • spłacić całą należność w jednej racie,
  • spłacić tę kwotę w ratach, pomagając sobie innym kredytem,
  • oddać w rozliczeniu kredytowany samochód.

To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla wszystkich, którzy chcą stale korzystać z nowego, dobrze wyposażonego auta na gwarancji. Oddając stary samochód po kilku latach spłacania kredytu, można od razu wziąć nowy model na podobnych zasadach.

Przypisy