Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

22 czerwca 2018

Bierzesz kredyt na auto? Kalkulator kredytu ułatwi znalezienie optymalnej raty!

13

Zastanawiasz się, ile wyniesie cię kredyt na nowe auto? Wysokość miesięcznych zobowiązań możesz ustalić samemu i jest to naprawdę proste! Zatem jeśli chcesz wziąć kredyt na auto, kalkulator rat pomoże ci ustalić wysokość miesięcznej spłaty.

Kredyt na auto – kalkulator będzie bardzo pomocnym narzędziem

Nie oprocentowanie, nie wysokość prowizji banku, ale właśnie koszt raty kredytu zazwyczaj stanowi podstawowy czynnik decydujący o tym, czy klient zdecyduje się na podpisanie umowy. Kiedyś, aby poznać ten koszt, należało pójść do placówki bankowej. To już przeszłość. Dziś, biorącym kredyt na auto, kalkulator dostępny w internecie pozwoli na oszacowanie możliwości kredytowych.

Taką aplikację proponuje klientom np. Volkswagen Financial Services. Kalkulatorem rat kredytu samochodowego możesz policzyć wysokość zobowiązań w ramach kredytu EasyDrive. Kredyt ten pomoże ci sfinansować zakup wszystkich modeli marki Volkswagen. Jest to kredyt oparty na nowoczesnym modelu finasowania, czyli z niskimi ratami. Ich uzyskanie możliwe jest dzięki zmianie sposobu wyliczania wielkości rat. Klient, zamiast spłacać pełną cenę samochodu, opłaca jedynie tę kwotę, o jaką zmniejszy się wartość auta w trakcie trwania umowy.

Nowoczesny kredyt na nowy samochód na przykładzie Golfa GTI Performance

Zastanawiasz się, jak niskich rat możesz spodziewać się w Kredycie EasyDrive? Sprawdźmy na przykładzie. Volkswagen Golf GTI Performance, w wersji z silnikiem o poj. 2,0 TSI i mocy 245 KM, z 7-stopniową skrzynią biegów DSG kosztuje 129 290 zł. Auto to możesz nabyć na kredyt już od 1151 zł miesięcznie. W tym celu wystarczy, że weźmiesz kredyt na następujących zasadach:

  • okres finansowania: 48 miesięcy,
  • wkład własny: 30 proc. wartości auta,
  • roczny limit kilometrów: 20 tys.

Wszystkie czynniki możesz zmieniać, dostosowując je do swoich możliwości i potrzeb. Przełoży się to oczywiście na wysokość miesięcznego zobowiązania.

Rata bez wkładu własnego

Wysokość wkładu własnego da się ograniczyć nawet do 0 proc. Po dokonaniu takiej zmiany, przy zachowaniu 20-tysięcznego limitu przebiegu i 48-miesięcznego okresu kredytowania, rata wzrośnie do poziomu 2 096 zł.

Rata w wysokości 1 procenta ceny samochodu

Szukając optymalnej raty wśród tak szerokiego spektrum możliwości, warto rozważyć taką, która stanowić będzie równowartość 1 proc. ceny samochodu. Jeśli interesuje cię właśnie takie rozwiązanie, suwaki kalkulatora kredytu samochodowego ustaw w następujący sposób:

  • liczba rat: 36,
  • wkład własny: 30 proc.,
  • roczny limit przebiegu: 30 tys. km.

Kalkulator pokaże ratę w wysokości 1292 zł, czyli dokładnie 1 proc. wartości kredytowanego auta.

Każdy, kto myśli o zakupie samochodu na kredyt, powinien wykonać takie obliczenia indywidualnie, aby znaleźć wysokość raty, która go w pełni zadowoli.

Jak zakończyć Kredyt EasyDrive?

Po spłaceniu wszystkich rat kredytu, pozostaje jeszcze kwestia uregulowania pozostałej wartości samochodu. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

  • spłacić całą należność w jednej racie,
  • spłacić tę kwotę w ratach, pomagając sobie innym kredytem,
  • oddać w rozliczeniu kredytowany samochód.

To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla wszystkich, którzy chcą stale korzystać z nowego, dobrze wyposażonego auta na gwarancji. Oddając stary samochód po kilku latach spłacania kredytu, można od razu wziąć nowy model na podobnych zasadach.

Przypisy