Agnieszka Lingas-Łoniewska – dilerka Twoich emocji (materiał PR)

inne

Jak dotąd na polskim rynku ukazało się 20 powieści Twojego autorstwa. Znakomita większość z nich znalazła się na listach bestsellerów Empiku. Ciężko jest osiągnąć w Polsce sukces literacki?

Myślę, że na każdy sukces trzeba sobie zapracować. Nic nie osiągniemy ot tak, bez wysiłku, czekając, aż manna z nieba spadnie sama. Moje dokonania są efektem ciężkiej pracy, wielkiego zaangażowania, ogromu wyrzeczeń, wsparcia rodziny, przyjaciół i oczywiście czytelników. Bez nich nie byłoby sukcesu. Ja, moje książki, wydawnictwo i czytelnicy - to doskonałe naczynia połączone. Nie istniejemy bez siebie. Trzy lata temu podjęłam też trudną i ryzykowną na pewno decyzję o odejściu z pracy w korporacji, podpisałam kontrakt wydawniczy i zajęłam się tylko pisaniem. Cieszę się, że to zrobiłam. Teraz pasja jest moją pracą, a przecież to niezwykle ważne, aby praca dawała nam zadowolenie i satysfakcję.

Czym jest sekta Agnes?

Sekta Agnes to facebookowa grupa fanowska, którą założyłam ponad rok temu. Od tamtej pory przystąpiło do niej ponad 1200 osób i ta liczba codziennie się powiększa. To fanki i fani mojej twórczości, ludzie, którzy kochają moje książki i w ogóle miłują literaturę. Oczywiście nie rozmawiamy tylko o moich książkach, to miejsce, właściwie klub, gdzie dyskutujemy o wszystkim. O innych powieściach, o muzyce, o filmach, o własnych problemach, o złych i dobrych dniach. To w zasadzie taka grupa wsparcia W ubiegłym roku zorganizowałam we Wrocławiu pierwszy zlot Sekty Agnes, przyjechały dziewczyny z całej Polski, był to niezapomniany wieczór. Dziewczyny noszą czerwone koszulki z napisem na plecach „Sekta Agnes”, fioletowe bransoletki, symbolizujące moją serię „Szukaj mnie wśród lawendy” i pojawiają się na moich licznych spotkaniach autorskich, będąc dla mnie nieustającym wsparciem. A co najważniejsze, członkinie grupy zaprzyjaźniły się dzięki temu ze sobą i utrzymują stały kontakt. To one wymyśliły hasło: „Agnieszka Lingas-Łoniewska – dilerka Twoich emocji”. To wspaniałe, że moje książki łączą ludzi :)

Jakie książki lubisz pisać najbardziej?

Najbardziej lubię mieszankę gatunkową, czyli gorący romans, mrożący krew w żyłach kryminał i porywająca sensacja. Uwielbiam także tworzyć bohaterów dwuznacznych, często postępujących na granicy dobra i zła, a i często tę granicę przekraczających w stronę tej ciemnej strony ludzkiej natury. Tacy byli na pewno Lukas z Zakrętów losu, Aleks ze Skazanych na ból i Midas z Piętna Midasa. Im postać bohatera bardziej złożona i skomplikowana psychologicznie, tym lepiej.

Twoja najnowsza powieść „Piętno Midasa” opisuje życie mordercy na zlecenie. Jak to możliwe, że ...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Tylko w ten weekend kupisz prenumeratę 20% TANIEJ

Zobacz więcej

POLECAMY

Przypisy