Dołącz do czytelników
Brak wyników

inne

14 czerwca 2016

Agnieszka Lingas-Łoniewska – dilerka Twoich emocji (materiał PR)

0 779

Jak dotąd na polskim rynku ukazało się 20 powieści Twojego autorstwa. Znakomita większość z nich znalazła się na listach bestsellerów Empiku. Ciężko jest osiągnąć w Polsce sukces literacki?

Myślę, że na każdy sukces trzeba sobie zapracować. Nic nie osiągniemy ot tak, bez wysiłku, czekając, aż manna z nieba spadnie sama. Moje dokonania są efektem ciężkiej pracy, wielkiego zaangażowania, ogromu wyrzeczeń, wsparcia rodziny, przyjaciół i oczywiście czytelników. Bez nich nie byłoby sukcesu. Ja, moje książki, wydawnictwo i czytelnicy - to doskonałe naczynia połączone. Nie istniejemy bez siebie. Trzy lata temu podjęłam też trudną i ryzykowną na pewno decyzję o odejściu z pracy w korporacji, podpisałam kontrakt wydawniczy i zajęłam się tylko pisaniem. Cieszę się, że to zrobiłam. Teraz pasja jest moją pracą, a przecież to niezwykle ważne, aby praca dawała nam zadowolenie i satysfakcję.

Czym jest sekta Agnes?

Sekta Agnes to facebookowa grupa fanowska, którą założyłam ponad rok temu. Od tamtej pory przystąpiło do niej ponad 1200 osób i ta liczba codziennie się powiększa. To fanki i fani mojej twórczości, ludzie, którzy kochają moje książki i w ogóle miłują literaturę. Oczywiście nie rozmawiamy tylko o moich książkach, to miejsce, właściwie klub, gdzie dyskutujemy o wszystkim. O innych powieściach, o muzyce, o filmach, o własnych problemach, o złych i dobrych dniach. To w zasadzie taka grupa wsparcia W ubiegłym roku zorganizowałam we Wrocławiu pierwszy zlot Sekty Agnes, przyjechały dziewczyny z całej Polski, był to niezapomniany wieczór. Dziewczyny noszą czerwone koszulki z napisem na plecach „Sekta Agnes”, fioletowe bransoletki, symbolizujące moją serię „Szukaj mnie wśród lawendy” i pojawiają się na moich licznych spotkaniach autorskich, będąc dla mnie nieustającym wsparciem. A co najważniejsze, członkinie grupy zaprzyjaźniły się dzięki temu ze sobą i utrzymują stały kontakt. To one wymyśliły hasło: „Agnieszka Lingas-Łoniewska – dilerka Twoich emocji”. To wspaniałe, że moje książki łączą ludzi :)

Jakie książki lubisz pisać najbardziej?

Najbardziej lubię mieszankę gatunkową, czyli gorący romans, mrożący krew w żyłach kryminał i porywająca sensacja. Uwielbiam także tworzyć bohaterów dwuznacznych, często postępujących na granicy dobra i zła, a i często tę granicę przekraczających w stronę tej ciemnej strony ludzkiej natury. Tacy byli na pewno Lukas z Zakrętów losu, Aleks ze Skazanych na ból i Midas z Piętna Midasa. Im postać bohatera bardziej złożona i skomplikowana psychologicznie, tym lepiej.

Twoja najnowsza powieść „Piętno Midasa” opisuje życie mordercy na zlecenie. Jak to możliwe, ...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy