6 rozmów, które lepiej odbyć przed ślubem

Rodzina i związki

Wbrew statystykom mówiącym, że coraz mniej osób decyduje się na legalizację związku, Facebook co chwilę zapełnia się zdjęciami ze ślubów. Ile z tych par przetrwa próbę czasu? Czy zdobyli się na wyjaśnienie kwestii, które najczęściej bywają zarzewiem konfliktów i rozstań?

Małżeństwo jest skomplikowane, bo ludzie są skomplikowani. Każdy z nas przynosi ze sobą bagaż doświadczeń i przekonań, które mogą stać w opozycji do bagażu partnera. Oto sześć tematów, które lepiej podjąć z ukochanym przed decyzją o ślubie:

1. Pieniądze. To taki nieromantyczny/osobisty/płytki temat, że raczej go unikamy. A jednak badania pokazują, że konflikty związane z finansami są najczęstszym powodem zdrad i rozwodów. Pieniądze mają zarówno wymiar realny, jak i symboliczny. Czy wiesz jakie podejście do odkładania i wydawania ma twój partner? Jak to się ma do twojego podejścia? Czy chcecie mieć wspólne konta bankowe, a może oddzielne? Rozmowa o pieniądzach powinna dotknąć kwestii oczekiwań, tego kto będzie zarządzał domowym budżetem i w jakim zakresie. To ważny temat, bowiem kłótnie o pieniądze nie zawsze dotyczą samych pieniędzy. Czasami może chodzić o sprawowanie władzy, oddanie, szacunek, równość partnerów.

2. Konflikty. Nieważne ile się kłócicie, czasem nieważne nawet o co, ale jak to robic...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI