Autor: Wydawnictwo Kobiece

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Życie pełne cudów – przeczytaj fragment książki!

Jeśli gdzieś z tyłu głowy nieustannie słyszysz: a co, jeśli istnieje lepszy sposób na szczęśliwe życie bez lęku, ta książka jest dla ciebie! 

Czytaj więcej

Trauma: niewidzialna epidemia

Trauma zmienia cały nasz wewnętrzny krajobraz. Tak jak sportowiec nie uzyska dobrych wyników w niesprzyjających warunkach (na przykład na zabłoconym boisku albo przy silnym wietrze), tak my nie poradzimy sobie, jeśli trauma zaburzy naszą umiejętność normalnego funkcjonowania, rzucając nam pod nogi zbyt wiele kłód i bawiąc się panelem kontrolnym naszego układu nerwowego – pisze dr Paul Conti w swojej najnowszej książce, która niedawno ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

Jak wygrać z nadmiernym zmęczeniem?

Kiedy ci na czymś zależy, próbujesz zrobić to jak najlepiej. Kiedy zależy ci na wszystkim, nic nie zrobisz dobrze, co z kolei skłania cię do tego, żeby starać się jeszcze bardziej. Witaj w świecie zmęczonych ludzi.

Czytaj więcej

Co jeść, żeby wzmocnić zdrowie psychiczne?

Najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie neuronauki i żywienia, wraz z naszym zrozumieniem połączenia umysł–jelito, dowiodły, że to, jak i co jemy, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy – fizycznie, poznawczo i emocjonalnie. W jaki sposób możemy samodzielnie wprowadzić do codziennej diety polecane przez psychologów żywienia produkty, by poczuć poprawę nastroju i nabrać energii do działania?

Czytaj więcej

Pracuj jak Budda - mindfulness w pracy jest możliwe!

Czy w biurze można odnaleźć… oświecenie? Dan Zigmond przekonuje, że tak. Pracuj jak Budda to przemyślana i pełna praktycznych porad książka, która pokaże Ci, że mindfulness jest możliwe także za biurkiem.

Czytaj więcej