Autor: Uczelnia Łazarskiego

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Menadżerka ds. wszystkiego*

Łączenie macierzyństwa z pracą zawodową wpisuje się w wizerunek matki multizadaniowej, która potrafi wiązać rolę matki idealnej, perfekcyjnej pani domu, atrakcyjnej partnerki, rozwijającej się i ambitnej pracownicy, menedżera zarządzającego życiem rodziny, a przy tym zadbanej kobiety uprawiającej wyszukane dyscypliny sportu i dbającej o rozwój swoich pasji. Jednak obietnica łączenia wielu ról jest tak samo opresyjna dla kobiet jak patriarchalny nakaz „siedzenia w domu”.

Czytaj więcej

Czym jest lęk technologiczny? Czy mamy się czym martwić?

Technologie dają niespotykane wcześniej możliwości szybkiego i efektywnego zbierania, przetwarzania, analizowania i przechowywania oraz wykorzystywania danych. Z drugiej zaś strony stawiają ludzi przed pytaniami dotyczącymi natury bytów technologicznych powstających w laboratoriach naukowych, „żyjących maszyn”, Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i jej granic. Niekiedy, i to zjawisko występuje coraz częściej, paraliżują. Opór pracowników wobec innowacji techniczno-technologicznych wymienia się jako jedną z kluczowych barier implementacji koncepcji przemysłu 4.0[1]. W niektórych przypadkach opór ten przyjmuje postać skrajną, ponieważ wynika z lęku technologicznego[2].

Czytaj więcej

Fokus na kompetencje społeczne i komunikacyjne - przegląd studiów podyplomowych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Ostatnie pół roku pokazało nam jak ważne są umiejętności przystosowania się do zmian. Pandemia dotknęła nas we wszystkich sferach życia – utrata pracy, praca zdalna, ograniczone kontakty z bliskimi, odwołane podróże, zmiana stylu życia. To był bardzo intensywny czas i trudno znaleźć odpowiedź na to, jak sobie radzić. My podpowiadamy jedną z dróg - rozwijanie profesjonalnych kompetencji komunikacyjnych i społecznych.

Czytaj więcej

Dużo czy uczciwie? Psychologiczny kontekst wynagradzania pracowników

Wysokość wynagrodzenia jest elementem swoistego psychologicznego kontraktu z pracodawcą. W myśl tego kontraktu, wynagrodzenie stanowi wskaźnik sprawiedliwego i partnerskiego traktowania – pisze prof. Joanna Moczydłowska z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Czytaj więcej

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego – trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Współczesny rynek pracy wymaga ciągłego kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji. Szeroka oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego może zainteresować zarówno specjalistów, którzy szukają możliwości usystematyzowania i poszerzenia wiedzy, jak i przedstawicieli kadry menedżerskiej pragnących rozwijać swoją karierę, a także osoby planujące zmianę dotychczas obranego kierunku zawodowego.

Czytaj więcej