Autor: Michał Parzuchowski

Dr Michał Parzuchowski jest adiunktem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie. Prowadzi badania w nurcie ucieleśnionego myślenia oraz postrzegania społecznego.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Władza z ciała

Szorstka przyjaźń, czystość moralna czy ciężka sprawa to nie tylko metafory. Te określenia mają dla nas czasem dosłowne znaczenie i wpływają na nasze zachowanie. Z ręką na sercu trudniej skłamać. Uważajmy zatem, gdzie trzymamy dłoń lub co w niej mamy...

Czytaj więcej

GLOBALNA PSYCHIKA

Czy Internet daje psychologom nowe możliwości badań? Dlaczego w sieci niektórzy z nas stają się bardziej otwarci niż w rzeczywistości? Odpowiada ADAM JOINSON. Dr Adam Joinson jest psychologiem. Do roku 1999 wykładał na uniwersytecie w Glamorgan. Obecnie prowadzi kursy w Institute of Educational Technology na Open University. Specjalizuje się w psychologii Internetu. W swoich badaniach koncentruje się na preferencjach oraz motywacji do korzystania z określonego medium. Jest autorem wielu artykułów na temat zachowań internautów. W 2003 roku ukazała się jego książka „Understanding the Psychology of Internet Behaviour: Virtual Worlds, Real Lives”. W listopadzie 2003 roku był gościem specjalnym konferencji „Od komunikatu do komunikacji - z psychologią ku porozumieniu”, zorganizowanej przez Koło Nauk Psychologicznych ANIMA z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaj więcej

BOLESNY IDEAŁ

Perfekcjoniści cierpią na depresję i zaburzenia trawienia. A to dlatego, że ciągle są niezadowoleni z tego, co zrobili – przekonuje MICHAŁ PARZUCHOWSKI.

Czytaj więcej

Zabawa w miłość

Miłość na całe życie to model romansu najmniej pożądany przez narcyza. Przed ryzykownym związkiem z taką osobą ostrzega MICHAŁ PARZUCHOWSKI.

Czytaj więcej

Gdy trwoga, pisz bloga

Pamiętniki w Internecie przypominają rozmowę z przypadkowym nieznajomym w pociągu. Ich autorzy często ujawniają swoje głęboko skrywane uczucia.

Czytaj więcej