Autor: Janusz Czapiński

jest psychologiem społecznym. Pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, jest także prorektorem ds. nauki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Napisał m.in. Psychologię szczęścia. Od 2000 roku kieruje Diagnozą Społeczną – projektem badań nad jakością życia Polaków.[nbsp]
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Cebula szczęścia

Szczęście to naturalny stan umysłu większości ludzi. I chociaż nikogo nie omijają katastrofy życiowe, to bardzo rzadko niszczą one wewnętrzne źródło dobrostanu psychicznego – wolę życia.

Czytaj więcej

Całe szczęście

Co nam daje szczęście? Wiele jest mitów na ten temat. Oto one. Wierzymy, że możemy być szczęśliwsi, niż jesteśmy. To jeden z mitów, które demaskuje Janusz Czapiński.

Czytaj więcej

Gdzie kocha się życie

Szukamy swojej arkadii - krainy, gdzie uwolnimy się od trosk i znajdziemy spokój. Raju na ziemi, gdzie słońce świeci jaśniej, trawa jest bardziej zielona, a ludzie częściej się do siebie uśmiechają. Gdzie jest takie miejsce? Kiedy jest pora na szczęście?

Czytaj więcej

Czy ciastko truje duszę

Co piąty Amerykanin i Europejczyk trafi przynajmniej raz w życiu do szpitala lub poradni z rozpoznaniem depresji. Gwałtownie obniża się również wiek, w którym pojawiają się pierwsze symptomy choroby. Mnożą się publikacje na temat depresji nie tylko nastolatków, ale nawet kilkuletnich dzieci.

Czytaj więcej

PRAWDY O SZCZĘŚCIU

Jakiś czas temu rozwiewałem w „Charakterach” (nr 6/2002) popularne mity o szczęściu. Teraz poszukam kilku prawd w znanych powiedzeniach i przysłowiach. JANUSZ CZAPIŃSKI przygląda się przysłowiom o szczęściu.

Czytaj więcej