Autor: Jakub Kołodziej

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

CIAŁO, UMYSŁ, DUSZA XVIII

JAKUB KOŁODZIEJ podpowiada, jak można rozstać się godnie, zaś EWA SZPERLICH i DANUTA GRUSZCZYŃSKA radzą, jak rozmawiać z dzieckiem o nowym tatusiu.

Czytaj więcej

Oblicza lęku

Nie lubimy się bać, boimy się przeżywać lęk. Nic dziwnego. Lęk potrafi się wyrwać spod naszej kontroli, obezwładnić, odebrać możliwość racjonalnego myślenia. Może nawet fizycznie boleć. Ale pewien poziom lęku jest do życia konieczny. Konieczny, byśmy istnieli - wyjaśnia Jakub Kołodziej.

Czytaj więcej

Pułapki zazdrości

Zazdrość jest jednocześnie fascynująca i przerażająca. Motywuje do twórczych działań i wzmacnia więzi międzyludzkie. Ale gdy wymknie się spod kontroli, niszczy ludzi i związki, a nawet może doprowadzić do zbrodni.

Czytaj więcej

Obrona przed krzywdą

Nie ma uniwersalnego sposobu radzenia sobie z krzywdą. Dlatego warto zaufać swojej intuicji i nie oceniać własnych reakcji, warto też szukać zrozumienia i akceptacji innych.

Czytaj więcej

Dobry gniew, niedobra agresja

Istnieją emocje, które stwarzają nam duże problemy i które z trudem akceptujemy. Należą do nich między innymi gniew i agresja. W psychologii można zauważyć różne podejścia do tych emocji. Jedni badacze próbują udowodnić konieczność pozbywania się agresji i gniewu, inni przekonują o konieczności ich kontrolowania.

Czytaj więcej