Autor: Ewa Szperlich

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mały książę mamusi

Nieobecność ojca w życiu syna, bez względu na to czym uwarunkowana, może stanowić duże zagrożenie dla jego harmonijnego rozwoju. Maminsynkom, pieszczoszkom mamusi, niezdarom i fajtłapom uzależnionym od matek przygląda się z bliska Ewa Szperlich.

Czytaj więcej

Spod skrzydeł pod namiot

Karolina ma prawie 17 lat i wprost nie może się doczekać wakacji, w czasie których wybiera się z chłopakiem i paczką szkolnych przyjaciół na działkę do jednego z nich. To będzie jej pierwszy samodzielny wyjazd. Będzie, o ile uda jej się przekonać rodziców, którzy na razie na tę samodzielność nie wyrazili zgody. Zgodzić się czy nie zgodzić na ten wyjazd? A jeśli się zgodzić, to jak powiedzieć Karolinie, by, hm... „na siebie uważała”?

Czytaj więcej

Bądź z nami, Święty Mikołaju

Dzieci potrzebują Świętego Mikołaja, tak jak potrzebują baśni, dobrych wróżek i tajemniczych ogrodów. Odwiedziny Mikołaja to dla dziecka wielka radość i magiczne wydarzenie, które na zawsze pozostaje w pamięci.

Czytaj więcej

CZEKAJĄC NA DZIECKO

Co czują kobiety,które nie mogąmieć dziecka? Czy powodemniepłodności może być psychika? Czy psychoterapiamoże pomóc w leczeniu niepłodności? Co piąta para w Polsce nie może mieć dzieci. Czy powodem niepłodności może być psychika? – wyjaśnia BOGUSŁAWA PAWELEC. O psychologicznych problemach związanych z niepłodnością mówi Bogusława Pawelec, licencjonowany psychoterapeuta. Pracowała w Ośrodku Leczenia Nerwic. Ma prywatny gabinet. Zajmuje się leczeniem nerwic i zaburzeń osobowości, a od pięciu lat również problemami związanymi z niepłodnością. Jest mężatką, ma dwie córki.

Czytaj więcej

Wytrwale do celu

Michał zaczął uczyć się hiszpańskiego, ale już po kilku lekcjach postanowił zrezygnować. "Słomiany zapał, brak ci silnej woli" - powiedziała mama. Jednak kiedy Michał, pochłonięty składaniem wspaniałego odrzutowca, kategorycznie odmówił pójścia z rodzicami do cioci, mama stwierdziła, że uparł się jak osioł. Innym znów razem opowiadała przyjaciółce, jak to syn, z podziwu godnym uporem, wstaje codziennie wcześnie rano, żeby przed szkołą uprawiać jogging. Czy Michał ma silną wolę?

Czytaj więcej