Autor: Cezary Łazarewicz

Jest dziennikarzem i publicystą. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”, „Newsweeku”, „Wprost”. Autor książek: Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie; Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich; Elegancki morderca; Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka; Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej; 1939. Wojna? Jaka wojna? Jego ostatnia książka to reportaż Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co przynosi ulgę, co pocieszenie

Póki życia, póty nadziei – mówi stare przysłowie. Trudno żyć tylko nią, ale bez niej żyć jeszcze trudniej. Gdzie zatem jej szukać, jak ją w sobie wzbudzić?

Czytaj więcej

Nienawiść nieosobista

Ciekawiło mnie, jak to się stało, że taki zwykły chłopak decyduje się przeprowadzić mord polityczny. Wiele godzin przegadałem z Januszem w więzieniu i ciężko mi było połączyć tego sympatycznego człowieka z facetem, który z zimną krwią zabił przywódcę politycznego i nigdy nie uderzył się za to w pierś.

Czytaj więcej

Sprawa Rity

Piętno przekazywane z pokolenia na pokolenie jest nie do zmycia. Człowiek zostaje nim naznaczony do końca życia, a im głośniejsza sprawa, tym trudniej się schować. Trudniej być sobą. Trudniej samemu kształtować swoje życie.
 

Czytaj więcej

Po śladach

Była w tych kolejach losu, zarówno Barbary Sadowskiej, jak i jej syna, jakaś nieuchronność, coś jakby zbliżanie się ćmy do płomienia świecy - mówi Cezary Łazarewicz.

Czytaj więcej