Autor: Beata Krokowska

Jest psychologiem, terapeutką pracy z ciałem, Provider metody TRE® (Tension and Trauma Release Exercises), trenerką umiejętności społecznych, instruktorką BODYART i jogi. W pracy z klientami wykorzystuje spektrum metod, które łączy ze sobą w taki sposób, by dopasować je do danej osoby i jej potrzeb. Prowadzi w Krakowie gabinet Przepływ Art (www.przeplyw.art).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak na dorosłe życie wpływa parentyfikacja i nadopiekuńczość w dziecieństwie?

Relacja z mamą jest pierwszą i najważniejszą dla dziecka w początkowym etapie życia. Od niej zależy typ przywiązania, jaki dziecko rozwinie, co z kolei rzutuje na to, jak później będzie budować relacje międzyludzkie. I chociaż na rozwój społeczny i emocjonalny mają ogromny wpływ również inne osoby, to mama w pierwszych latach życia jest tym najważniejszym obiektem.

 

Czytaj więcej

Moja moc – moje zasoby - Jak odszukać w sobie swoje wewnętrzne skarby?

Często skupiamy się na tym, czego nam brakuje, co jeszcze musimy wypracować lub zmienić w sobie. Trudno wtedy odczuwać wdzięczność i cieszyć się życiem. A przecież, jak pisał Jon Kabat-Zinn: dopóki żyjemy, więcej w nas tego, co dobrze funkcjonujące. Jak to odkryć? Jak stworzyć mapę osobistych zasobów?

Czytaj więcej

Psychoterapia. Jak wybrać najlepszą dla siebie i czego oczekiwać?

Psychoterapia własna już wiele lat temu przestała być tematem tabu – czymś, czego należy się wstydzić. Stała się natomiast częścią świadomego zadbania o siebie, przepracowania tego, co nas blokuje i impulsem do rozwoju.

Czytaj więcej

Wyreguluj siebie sam

Im lepiej znamy samych siebie, swoje sposoby reagowania, tym łatwiej nam zrozumieć, co się dzieje z nami w trudnych sytuacjach, i efektywnie dawać sobie wsparcie. Dbanie o siebie to nie egoizm, tylko podstawowa higiena psychiczna.

Czytaj więcej

Jak skleić świat po traumie?

Osoby, które doświadczyły traumatycznych wydarzeń, odcinają się od swych uczuć i nawet po wielu latach nie potrafią opowiedzieć o tym, co je spotkało. Przeżycie rozpada się w kawałki i nie daje się ująć w słowa. W ten sposób mózg chroni je przed czymś, czego udźwignąć nie są w stanie. Na czym polega ten proces i czy po traumie można skleić świat na nowo?

Czytaj więcej