Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

26 lipca 2016

Wykorzystaj komplikacje dla własnych korzyści

12

Życie bywa przewrotne i w najmniej oczekiwanym momencie potrafi przykro zaskoczyć – choroba, śmierć bliskich, strata... Jak radzić sobie z przeciwnościami losu i nie zgorzknieć?

Courtney Clark miała 26 lat gdy zdiagnozowano u niej nowotwór. Stawiła mu czoła i wygrała. Ale to nie był koniec. W jej mózgu wykryto tętniaka. Pokonała i to. Życie jej nie oszczędzało, a mimo to nie stała się kobietą zgorzkniałą. Postanowiła wykorzystać kolejną szanse na życie jaką jej dano. Dzieli się tym, czego doświadczyła, uczy o odporności psychicznej i sama siebie nazywa „najszczęśliwszą z najnieszczęśliwszych osób na świecie”. Założyła fundację i napisała książkę kierowaną do osób przechodzących traumatyczne w swoim życiu przez traumatyczne doświadczenia. Oto jej pięć wskazówek na to, jak radzić sobie z przeciwnościami losu:
1. Skup się na najważniejszym. Często zamiast wykonywać najważniejsze zadanie, próbujemy równocześnie rozwiązać 25 spraw drobniejszych. Wszystkie one razem wzięte nie są tak ważne jak to jedno. W trudnych czasach trzeba skupić się na najważniejszym, a resztę zostawić na potem.
2. Bądź gotów wdrożyć Plan B. Kluczem do sukcesu jest umiejętność porzucenia planu, który nie daje rezultatów. – W wieku 26 lat dowiedziałam się, że mam raka i że nigdy nie zostanę matką – pisze Clark. Cztery lata później na spotkaniu dla wolontariuszy poznałam nastolatka, dla którego stałam się...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy