W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Jesteśmy samotni jak nigdy wcześniej, mimo rozwoju techniki, która ułatwia i przyspiesza komunikację. Krótkie, powierzchowne przekazy niemal całkowicie wyparły z życia codziennego rozmowę. Doprowadziły do stworzenia pozbawionego znaczenia szumu, z którego trudno wyłowić istotne informacje. Uczymy się, jak dobierać słowa, by zagłuszyć wypowiedzi innych, jak prowadzić bezustanną autopromocję i zawsze, ale to zawsze stawiać na swoim. Za wszelką cenę mamy być widoczni i słyszani.

POLECAMY

Kate Murphy z uwagą, skrupulatnością i ciekawością zgłębia naukowe strony procesu słuchania – fizjologiczną, psychologiczną i społeczną. Odnosząc się do licznych badań i przeprowadzając wywiady z zawodowymi słuchaczami – radiowcem, sprzedawcą mebli czy księdzem spowiednikiem – poszukuje przyczyny zatracania tej ważnej umiejętności. Pokazuje, jak duże znaczenie ma poświęcanie komuś czasu i uwagi. Dowodzi, że obecny kryzys komunikacyjny doprowadził do epidemii samotności, a izolacja społeczna jest dla nas tak szkodliwa jak alkoholizm i przyczynia się do rozwoju zbierającej coraz większe żniwo depresji.

Pobierz fragment książki tutaj

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 23 lutego 2022

Oprawa: twarda

Format: 145x210

Liczba stron: 304

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133485/w-ogole-mnie-nie-sluchasz?idcat=0

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI