Trudna miłość. Mama i ja – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Wzruszająca opowieść Reginy Brett o miłości do swojej mamy, która nie potrafiła kochać własnej córki. Przejmujące wspomnienia pisarki z dzieciństwa, ale i z dorosłości, kiedy podjęła próbę prawdziwego poznania i pokochania chorej na alzheimera matki.

POLECAMY

W mocnych, a zarazem uzdrawiających słowach Regina Brett portretuje trudną relację rodzic–dziecko. Sięga zarówno do pięknych, jak i trudnych chwil, kreśląc niezapomnianą historię bólu, przebaczenia, a wreszcie – wszechogarniającej miłości.

Swoją książkę dedykuje wszystkim czytelnikom, zwracając się do nich z przesłaniem, aby zawsze starali się kochać tkwiące w nich dziecko.

„To ja mam być dla siebie dobrą mamą. To ja mam kochać siebie bezwarunkowo, zarówno zranioną, jak i szczęśliwą czy poszukującą swojej drogi. Nie muszę niczego w sobie zmieniać. Wystarczy, że pokocham siebie taką, jaką jestem. Mocniej, niż kochała mnie mama”.

Regina Brett

POBIERZ FRAGMENT KSIĄŻKI

O autorce:

Regina Brett – urodzona w 1956 roku amerykańska felietonistka, dziennikarka i pisarka.

Przełomowym punktem w jej dziennikarskiej karierze był cykl 45 felietonów, w których opisała między innymi swoją zakończoną zwycięstwem walkę z rakiem piersi. Jej życiowe lekcje na trudniejsze chwile w życiu bardzo szybko stały się popularne i zyskały status wiralowych; czytelnicy przekazywali je sobie rozmaitymi sposobami, za pośrednictwem e-maili i klasycznie (osiągnięcie tym większe, zważywszy że wówczas, w roku 2008, media społecznościowe praktycznie jeszcze nie istniały). Myśli i sentencje Reginy przyozdobiły niejedną lodówkę w Stanach Zjednoczonych, zagościły na wielu stronach internetowych i stały się duchową podporą dla poszukujących pocieszenia, inspiracji i pozytywnej motywacji. Nic więc dziwnego, że wkrótce po tym sukcesie (uzupełnione o 5 dodatkowych felietonów) zostały wydane jako książka pod tytułem „Bóg nigdy nie mruga”, która do tej pory została przetłumaczona na 22 języki. W Polsce felietony te trafiły do księgarń nakładem wydawnictwa Insignis i po kilku miesiącach stały się olbrzymim bestsellerem, pozostającym przez wiele tygodni – wraz z kolejnymi książkami Reginy Brett – w zestawieniach najlepiej sprzedających się książek.

„Bóg nigdy nie mruga” – największy bestseller Reginy Brett – to jednak dopiero początek jej oszałamiającej popularności w Polsce. Druga jej książka, czyli „Jesteś cudem”, powtórzyła sukces poprzedniej, trzecia zaś („Bóg zawsze znajdzie ci pracę”) – co na rynku wydawniczym zdarza się niezwykle rzadko – została jako przekład wydana w Polsce wcześniej niż oryginał w USA! Kolejne jej książki: „Twój dziennik”, „Kochaj” oraz „Mów własnym głosem” zostały jak dotąd wydane wyłącznie w Polsce ze względu na największą popularność autorki w naszym kraju; wciąż szukają wydawcy w Stanach Zjednoczonych, który zdołałby powtórzyć polski sukces Reginy w jej ojczyźnie.

Dowodem popularności Reginy Brett w Polsce są nie tylko wysokie nakłady jej książek, ale frekwencja i niepowtarzalna atmosfera na jej spotkaniach autorskich. Regina Brett kilkakrotnie odwiedziła Polskę, a jej dwie ostatnie wizyty miały charakter objazdowy – podczas każdej z nich odwiedziła kilka największych polskich miast. Każde spotkanie Reginy Brett z jej czytelniczkami to czas wzruszeń, osobistych rozmów, podziękowań i nieskrywanej wdzięczności za to, że jej książki potrafią odmienić tak wiele ludzkich losów.

Zanim stała się poczytną autorką, mówczynią motywacyjną i uznaną felietonistką, Regina Brett przez wiele przeszła. Była dzieckiem w wielodzietnej rodzinie, jej rodzice ciężko pracowali, miała bardzo trudne relacje z ojcem i matką (o tym m.in. traktuje jej najnowsza autobiograficzna książka „Trudna miłość. Mama i ja”). Na studiach popadła w alkoholizm i zaszła w niechcianą ciążę. By się utrzymać, imała się różnych zajęć: pracowała jako kelnerka, doradczyni ds. alkoholizmu, pracowniczka techniczna pogotowia ratunkowego, sekretarka w kancelarii prawniczej i urzędniczka w sądzie ds. wykroczeń drogowych. Kiedy ustabilizowało się jej życie osobiste, zachorowała na raka piersi.

Regina Brett była jedną z trzech finalistek Nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu w latach 2008 i 2009. Obecnie – oprócz działalności pisarskiej i motywacyjnej – pisze dla „Cleveland Jewish News” i prowadzi podcast „Little Detours with Regina Brett”, który będzie publikowany w Polsce pod nazwą „Przez wyboje życia z Reginą Brett”.

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 30 września 2020

Liczba stron: 294

Oprawa: twarda

Link do strony, gdzie można kupić książkę:  http://bit.ly/trudna-milosc

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI