Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Najnowsza książka uznanego psychologa, jednego z najwybitniejszych myślicieli współczesności Daniela Kahnemana, m.in. autora bestselleru Pułapki myślenia. Wraz z uznanymi naukowcami, Olivierem Sibonym i Cassem R. Sunsteinem podejmuje on temat szumu, czyli rozbieżności w osądach.

Autorzy z jednej strony analizują pojęcie tendencyjności, a z drugiej szumu, który wpływa na rozbieżności w decyzjach fachowców rozpatrujących oddzielnie te same sprawy. Pokazują szkodliwe skutki szumu na różnych polach; w medycynie, prawie, prognozach ekonomicznych, kryminalistyce, decyzjach bankowych, ochronie dzieci, recenzjach występów, doborze pracowników. Gdziekolwiek jest osąd, tam jest szum. Jednak najczęściej ludzie i organizacje nie są tego świadomi. Zaniedbują szum. Dzięki prostym środkom zaradczym można zredukować zarówno szum, jak i stronniczość, a w efekcie podejmować lepsze decyzje.

POLECAMY

Pobierz fragment książki tutaj

O autorach:

Daniel Kahneman jest profesorem psychologii Uniwersytetu Princeton, a także laureatem Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii (2002). Otrzymał ją za swoje psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji. Kahneman jest autorem około dwustu publikacji naukowych z ekonomii, psychologii i prawa, a także pogranicza tych dziedzin. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. na ekonomię, medycynę czy politykę.  

Olivier Sibony jest cenionym profesorem, pisarzem oraz mówcą i autorem publikacji popularno-naukowej zatytułowanej Popełnisz koszmarny błąd!  Na swoich wykładach przekazuje wiedzę z zakresu projektowania procesów decyzyjnych oraz odkrywa tajniki myślenia strategicznego. Zainteresowania badawcze Oliviera koncentrują się na poprawie jakości podejmowania decyzji poprzez zmniejszenie wpływu uprzedzeń behawioralnych. Olivier opiera się w swoich książkach na badaniach oraz na swoim doświadczeniu. Doradza liderom w podejmowaniu decyzji i planowaniu strategii operacyjnych. Często przemawia i przewodzi spotkaniom zarządów oraz działów kierowniczych. Pełni również funkcję członka rad doradczych i inwestycyjnych dużych korporacji.

Cass R. Sunstein jest obecnie profesorem Uniwersytetu Roberta Walmsleya na Harvardzie. Jest założycielem i dyrektorem Programu Ekonomii Behawioralnej i Polityki Publicznej na Harvard Law School. Autor setek artykułów i dziesiątek książek. Obecnie pracuje nad różnymi projektami dotyczącymi państwa regulacyjnego, fałszywych wiadomości czy wolności słowa. W 2018 roku otrzymał od rządu Norwegii Nagrodę Holberga, określaną czasem jako odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie prawa i nauk humanistycznych.

 

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 27 kwietnia 2022

Liczba stron: 520

Format: 145 x 205

Oprawa: miękka

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://www.mediarodzina.pl/produkt/szum/

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI