Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp

10 lipca 2020

Slow life w wielkim mieście – przeczytaj fragment książki!

0 735

My, ludzie XXI wieku funkcjonujemy w zabieganym świecie. Wmówiono nam, że szybciej, dalej i więcej są synonimami słowa "lepiej". Że musimy tylko trochę więcej pracować, szybciej się przemieszczać i komunikować, sięgać planami dalej niż do przyszłego tygodnia, a staniemy się... Jacy? Właśnie - jacy się staniemy, jeśli będziemy tak ciągle gnać i gonić niedoścignione ideały? Bardziej spełnieni? Bardziej godni podziwu? Szczęśliwsi? Może ten i ów czerpie prawdziwą przyjemność z nieustannego biegu, ale prawda jest taka, że tacy ludzie to wyjątki.

Większość z nas, zabieganych, w głębi duszy pragnie spokoju.

POLECAMY

Chcemy się zatrzymać. Chcemy opuścić chomicze kółeczko, stanąć choć na moment pewnie na własnych nogach, wciągnąć w płuca świeże powietrze, zamknąć oczy i poczuć, jak przepływa przez nas energia. Chcemy, by wystarczyło nam to, co mamy, albo nawet i mniej. Pragniemy pozbyć się nadmiaru obowiązków, przedmiotów oraz dążeń, bo czujemy, że "szybciej, dalej i więcej" nas przytłacza. Marzymy o tym, by się od nich uwolnić, tylko nie zawsze wiemy jak. Lektura Slow life w wielkim mieście nie zmieni oczywiście Twojego życia od razu, ponieważ wszystko co dobre i wartościowe wymaga czasu. Autorka liczy jednak na to, że jej książka pomoże Ci odnaleźć spokój i własną slow ścieżkę. Także w wielkim mieście.

Przeczytaj fragment książki.


O autorce:

Natalia J. Kraus - jest założycielką i wieloletnią redaktor naczelną magazynu Joga. Regularnie publikuje artykuły dotyczące minimalizmu, slow life’u i jogi w mediach, jest instruktorką jogi z uprawnieniami państwowymi (stworzyła własną metodę Balance Yoga dla przemęczonych i zapracowanych). Prowadzi warsztaty i sesje coachingowe na temat slow life’u (wkrótce także w wersji on-line). Znajdziesz ją na stronie: www.nataliakraus.pl oraz na profilu: https://www.facebook.com/nataliakraus.slowlife/

O książce:

To książka dla tych, którzy potrzebują oddechu. Natalia przypomina czytelnikom, że to nie rzeczy są w życiu najważniejsze,i podpowiada, jak zwolnić tempo, by wreszcie zacząć swobodnie oddychać.

Kasia Bem
nauczycielka jogi i medytacji,
blogerka, kasiabem.com
***

W świecie, który promuje robienie każdej rzeczy szybciej i efektywniej, coraz więcej osób tęskni za prostotą, powolnością i czasem dla siebie. Autorka pokazuje, że nie trzeba rzucać wszystkiego i wyprowadzać się w Bieszczady, żeby smakować codzienność i się nią cieszyć. Zachęca czytelników do wkomponowania slow life w swoje dotychczasowe życie i daje mnóstwo wskazówek, jak to zrobić.

Karolina Buszkiewicz
psycholożka, coach i trenerka,
Dobrze tu
***

Gdy nie potrafmy się zatrzymać, życie przelatuje nam przez palce, a to w końcu odbiera nam radość. Nie chodzi o to, by żyć wolno w sensie dosłownym, bo mamy różne temperamenty, ale o to, by żyć świadomie, uważnie, by smakować doświadczenia. Natalia zebrała różne metody, które mogą nam w tym pomóc i bardzo przystępnie je przedstawiła.  Gorąco zachęcam do lektury tej książki!

Maciej Wielobób
nauczyciel medytacji, autor,
maciejwielobob.pl
***

Szczęśliwi, spokojni, spełnieni? Tak, możemy tacy być! Czy to bardzo trudne? Nie, zdumiewająco proste. Umiar, odrobina samodyscypliny, subtelna zmiana nawyków i radość z małych rzeczy.
Każdy może to osiągnąć bez wysiłku. Jak to zrobić? Wystarczy chcieć ― i przeczytać ten pozytywny, serdeczny poradnik, by się przekonać, że recepty autorki na życie w trybie slow to może być także Wasza droga. Gorąco polecam!


Ewa Majerska
redaktor naczelna Joga-joga.pl
***
 

Informacje szczegółowe o książce:
Data premiery: 14 lipca 2020
Liczba stron: 176
Format: 140 x 208

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://onepress.pl/ksiazki/slow-life-w-wielkim-miescie-natalia-kraus,slolif.htm#format/d

Przypisy