Projekt First Front

Otwarty dostęp

Projekt First Front realizowany jest w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii przez grupę sześciu licealistów uczęszczających do 2 i 8 LO w Poznaniu – Aleksandrę Adamczak, Julię Basińską, Lidię Golińską, Elwirę Szymbarewicz, Krzysztofa Wojtaszko i Jana Woźniaka.

Celem młodzieży jest poszerzanie wiedzy innych (zwłaszcza dorosłych) o depresji. Tytuł odnosi się do pierwszej linii obrony, jaką powinni stanowić rodzice w przypadku, gdy ich dziecko zmaga się z tą chorobą.

POLECAMY

Członkowie zespołu zajmują się szeroko pojętą działalnością psychoedukacyjną. Regularnie publikują w mediach społecznościowych posty związane ze zdrowiem psychicznym. Współpracują ze specjalistami z dziedziny psychologii i psychiatrii. Działają m. in. pod patronatem Fundacji Zobacz… Jestem oraz Pomoc Autyzm. Prowadzą serię „Obalanie mitów”, „Depresja a...”, przeprowadzają wywiady, publikują historie chorych, wyjaśniają, jak wygląda leczenie poszczególnych chorób i na czym polegają konkretne zaburzenia.

Licealiści zorganizowali także pięć prelekcji online ze specjalistami (psychologiem, psychiatrą, lekarzem) dla rodziców. Poruszony został temat depresji, jej objawów i procesu leczenia, cyberświata oraz zaburzeń odżywiania.

W kolejnej edycji Olimpiady, która rozpocznie się już jesienią tego roku, członkowie będą kontynuować swoją działalność. Planują przeprowadzić więcej prelekcji online, a dodatkowo – jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli – zorganizują spotkanie na żywo.

Po więcej szczegółów zapraszamy na media społecznościowe projektu.

Facebook: First Front

Instagram: firstfront.zzt

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI