Pizza, słodkości, a może sałatka? O takich smakołykach myślą Polacy!

Otwarty dostęp

Z przeprowadzonego we wrześniu badania na zlecenie Pyszne.pl jasno wynika, że jedzenie definiuje styl życia i stanowi sposób na wyrażanie siebie co czwartego Polaka. Lubimy rozmyślać o jedzeniu w ciągu dnia, a już same myśli o posiłku wzbudzają szereg pozytywnych uczuć, takich jak radość i podekscytowanie.

Sprawdź również książkę Patrz, czuj, kosztuj autorstwa zwyciężczyni dwunastej edycji MasterChefa Joanny Szymanowskiej!

Wielu specjalistów w dziedzinie żywienia powtarza, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Niejeden z nas przecież planuje, co zje rano na śniadanie – owsiankę, naleśniki, kanapki. Czy śniadanie jest jednak posiłkiem, o którym myślimy każdego dnia? Z badania Pyszne.pl - “Jedzenie a styl życia”1, wynika, że najczęściej w ciągu dnia myślimy o… obiedzie! Tuż za nim uplasowały się kolacja i lunch, natomiast śniadanie najrzadziej przewija się przez nasze myśli.

Wolimy słodkości

O pysznych słodkościach myśli ponad 50% respondentów (w większości kobiety), ale słone smaki również wysoko się plasują – na drugim miejscu znalazła się pizza, a dalej frytki i hamburgery. O czym jeszcze myślą Polacy podczas dnia? Jak się okazuje, kuchnia polska wiedzie prym w sercach Polaków. Nic dziwnego – czy znacie kogoś, kto nie lubi zapachu ciepłego rosołu w niedzielę? :-)

Na drugim miejscu badani wskazali kuchnię włoską, obfitą w makarony, owoce morza, świeże warzywa i oliwę. Ciepło myślimy też o kuchni amerykańskiej, którą wytypowano jako trzecią.
 


Co by tutaj wszamać...

Najczęściej przyjemne rozmyślania o jedzeniu snujemy w domowym zaciszu – przyznało tak 43% respondentów. Poszerzanie naszych doświadczeń kulinarnych jest ważną częścią naszego życia – trzem na czterech Polaków zdarza się testować nowo otwarte restauracje.

Kiedy najczęściej zamawiamy dania online? Wiele restauracji otwartych jest od rana do wieczora, natomiast Polacy najczęściej wybierają popołudnie na złożenie zamówienia. Dostawa posiłku pod drzwi nie tylko oszczędza nam czas, ale jest niezwykle wygodna! Niemal połowa z nas oddaje się bezwiednym myślom o jedzeniu podczas wykonywania codziennych obowiązków oraz oglądania filmów i seriali. I tu z rozwiązaniem przychodzą niezawodni kurierzy serwisu Pyszne.pl. Czy może być coś przyjemniejszego dla podniebienia niż dostawa ciepłego, smacznego, pachnącego posiłku pod same drzwi?

Nic dziwnego, że już dla połowy Polaków zamawianie jedzenia stało się ważną częścią życia. Pyszne jedzenie = pozytywne emocje, które dopełnią każdy moment!
 


Warto próbować

Jak mawiał Albert Einstein “Pusty żołądek nie jest dobrym doradcą politycznym.” Nawet spacerując po mieście, naszą uwagę przykuwają elementy przestrzeni budzące jedzeniowe skojarzenia. Logotypy restauracji, witryny sklepowe, smakowite nazwy ulic i bilboardy reklamowe – ich widok pobudza nasze zmysły, inspiruje do spróbowania nowych smaków. Zresztą kosztowanie różnych kuchni nie tylko zaspokaja nasz głód, ale pozwala poznać bliżej daną kulturę. Nie pozostaje nam nic innego niż zrealizować nasze marzenia i zamówić ulubione dania online poprzez serwis Pyszne.pl, który ma bardzo szeroką ofertę – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Smacznego!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI