Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje - przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Czy wiesz, kto jest Twoim największym wrogiem? Ty sam. Sposób, w jaki o sobie myślisz, wpływa na każdą decyzję, którą podejmujesz i której nie podejmujesz z obawy, że Ci się nie uda. Zdecydowanie lepiej mieć w sobie sprzymierzeńca i przyjaciela, który będzie zagrzewał do walki i wspierał, niż wroga szepczącego, że nie warto się starać.

POLECAMY

Jak mawiał dr Maxwell Maltz: Posiadanie niskiej samooceny przypomina jazdę przez życie na hamulcu ręcznym. Ale zawsze można puścić ten hamulec…

Nieskuteczne rady

„Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony. Kto wie, może nawet sięgniesz po władzę polityczną albo duchową i powiedziesz za sobą tłumy? Ludzie lubią wiedzieć, że podążają za kimś, kto wie, co robi, wie, jak to zrobić, i nie miewa niepotrzebnych wątpliwości. Ale to się nie wydarzy. Nie tak działa pewność siebie.

Prawdziwa pewność siebie

Osoba pewna siebie taką się stworzyła. Akceptuje się i zna swoją wartość. Ma zdolność autorefleksji i potrafi w oparciu o fakty ocenić swoje mocne i słabe strony. Traktuje pewność siebie jako drogę do osobistego szczęścia i zawodowego sukcesu. Zarządza swoimi emocjami i zachowaniami, jest empatyczna i potrafi wpływać na siebie i innych. Jest wrażliwa bez użalania się i asertywna bez arogancji. Wychodzi poza własną przeszłość i ponad modele rodzinne i kulturowe.

Jak ją w sobie wypracować?

W swojej najnowszej książce doktor Mateusz Grzesiak zabierze Cię w podróż do prawdziwej pewności siebie. Takiej, której można się nauczyć i o którą warto się postarać, ponieważ da Ci możliwości pozwalające na samorealizację i wielowymiarowy rozwój.

Najważniejsze tematy poruszone w książce:

  • Czym jest pewność siebie? (Stan emocjonalny, obraz siebie)
  • Po co nam pewność siebie?
  • Od czego zależy pewność siebie? (Kultura, rodzina, czasy, w których żyjemy, przeżyte traumy)
  • Pewność siebie w praktyce (test pewności siebie, diagnoza słabości, diagnoza sił)
  •  Asertywność i sztuka mówienia "nie" bez poczucia winy
  • Ciało, które się nie boi
  • Public speaking

PBIERZ FRAGMENT KSIĄŻKI TUTAJ

O Autorze:

Dr Mateusz Grzesiak — psycholog, wykładowca akademicki. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzanie oraz doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Szkoli międzynarodowo od kilkunastu lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich. Jako terapeuta wspiera ludzi w rozwiązywaniu problemów osobistych, a jako konsultant pomaga organizacjom osiągnąć zaplanowane cele w zakresie zarządzania i marketingu.

Napisał 21 książek, spośród których najpopularniejsze to: Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją; Fast Languages. Szybka nauka języków obcych; Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą. Wiele z nich zyskało status bestsellerów sprzedaży i zostało nagrodzonych. Dr Mateusz Grzesiak w znaczący sposób przyczynił się do powstania, a następnie spopularyzowania rynku rozwoju osobistego w Polsce.  Media nazywają go „najpopularniejszym psychologiem w Polsce”.

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 25 listopada 2020

Liczba stron: 184

Oprawa: twarda

Format: 140 x 208

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://sensus.pl/ksiazki/pewnosc-siebie-jak-byc-asertywnym-pokonac-lek-i-siegnac-po-swoje-mateusz-grzesiak,pewnsi.htm#format/d

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI