„OD NOWA” - Rewelacyjny serial, który wciąga od pierwszej sekundy! Premiera na DVD już 24 marca!

Otwarty dostęp

Miniserial HBO® ,,Od nowa” stał się najgłośniejszą produkcją tej zimy. Opowieść o zagmatwanym życiu dobrze sytuowanej nowojorskiej rodziny przyciągnął przed ekrany tłumy widzów. W głównych rolach wystąpili uznani na całym świecie aktorzy: Nicole Kidman oraz Hugh Grant. Sześcioodcinkowy serial, nominowany do Złotych Globów w aż czterech kategoriach, trafi na DVD już 24 marca. Na płycie znajdą się także niepublikowane wcześniej dodatki specjalne.

Bohaterami serialu „Od nowa” są Grace (Nicole Kidman) i Jonathan Fraser (Hugh Grant), prowadzący dostatnie życie o jakim zawsze marzyli. Ona jest wziętą terapeutką, on – uznanym onkologiem dziecięcym, a ich syn uczęszcza do elitarnej prywatnej szkoły na Manhattanie. Jednak dla Grace ten świat rozpada się z dnia na dzień – brutalna śmierć, zaginięcie męża i łańcuch niewiarygodnych odkryć... Pozostawiona sama sobie, staje w obliczu osobistej tragedii, która dodatkowo jest szeroko komentowana w mediach. Musi zburzyć dotychczasowe pozornie idealne życie i zbudować wszystko od nowa – dla swojego dziecka i całej rodziny.

POLECAMY

Produkcja tego długo oczekiwanego miniserialu była możliwa dzięki zaangażowaniu doświadczonej ekipy: reżyserką została Susanne Bier, zdobywczyni nagrody Emmy, Oscara® i Złotego Globu („Nocny recepcjonista”, „Nie otwieraj oczu”), a scenariusz napisał David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Ally McBeal”, „Boston Public”). Serial oparty został na bestsellerowej, doskonale ocenianej przez czytelników powieści Jean Hanff-Korelitz pt. „Nie chciałaś wiedzieć”.

- David Kelley podesłał mi scenariusz na bardzo wczesnym etapie - pierwszej wersji pierwszego odcinka. Wiedziałam, że napisał go z myślą o Nicole Kidman i ta kombinacja: Kidman i Kelley, artyści, których od dawna podziwiam, bardzo mnie zaintrygowała. Przeczytałam tekst i natychmiast mnie wciągnął - przede wszystkim swoim pomysłem na sportretowanie bohaterki, której świat zostaje wywrócony do góry nogami, kiedy niespodziewanie dowiaduje się, że wcale nie znała najbliższej sobie osoby, męża – tak o początkach serialu mówiła reżyserka, Susan Bier, w rozmowie z Interią.

Główne role reżyserka powierzyła duetowi, który dotąd nie miał okazji spotkać się na planie – wyróżnionej  Emmy, Oscarem® oraz Złotym Globem Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”, „Godziny”, „Na pokuszenie”) oraz nominowanemu do nagrody Emmy Hugh Grantowi („Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”, „Skandal w angielskim stylu”). Aktorom towarzyszą: Donald Sutherland, wyróżniony nagrodą Emmy za rolę w filmie ,,Obywatel X", Edgar Ramirez („American Crime Story: Zabójstwo Versace”, „Dziewczyna z pociągu”) oraz Noah Jupe („Ciche miejsce”, „Le Mans ‘66”, „Cudowny chłopak”).

- Zdjęcia były bardzo wyczerpujące, ale zawsze tak jest, kiedy pracujemy nad tego rodzaju projektem. Grace pojawia się niemal w każdej scenie, co znaczy, że praca na planie była dla mnie bardzo intensywna. Mieliśmy wiele pięknych planów, np. kręciliśmy zdjęcia w Central Parku i w nowojorskiej dzielnicy Upper East Side, co było bardzo trudne od strony realizacyjnej. Susanne bardzo zależało na nakręceniu zdjęć w Nowym Jorku zimą, bo akcja serialu zawiązuje się, kiedy temperatura mocno spada, a na ulicach leży śnieg. Rozwiązanie intrygi poznajemy podczas letnich upałów. Było to bardzo skomplikowane od strony logistycznej, ale jest to wpisane w rozmach, z jakim zrealizowany jest miniserial - w rozmowie ze Spider’s Web opowiadała Nicole Kidman.

,,Od nowa” spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i widzów. Serial został nominowany do Złotych Globów w aż czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy film telewizyjny lub serial limitowany, Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Nicole Kidman, Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Hugh Granta oraz Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Donalda Sutherlanda.

- Kiedy czytałem scenariusz, od razu, od pierwszej strony, uderzyło mnie, jak doskonale to jest napisane, jaki pomysłowy jest suspens, wyśmienicie budowane napięcie. Niesamowicie mnie wciągnął. Tak wiele z wątków musimy przyjąć tu na wiarę! Tego, że nasi bohaterowie coś zrobili lub nie, że zachowali się tak, a nie inaczej, bardzo często dowiadujemy się z relacji innych ludzi, nie widzimy na własne oczy. Nie mamy pewności, które z informacji, o jakich niby wiemy, zostały zmyślone. Kolejne warstwy prawdy i fałszu nakładają się na siebie, nie wiadomo, ile w tym wszystkim iluzji, kłamstwa, konfabulacji. Dla aktora taki materiał do zagrania to coś wspaniałego! – tak o swej roli mówił Hugh Grant w wywiadzie dla ,,Zwierciadła”. Do grona producentów serialu dołączyła także Nicole Kidman. Tak mówiła o swych obowiązkach: - Jestem bardzo dumna, że udało nam się nakręcić miniserial, żeby pokazać na małym ekranie pracę Davida i wizję Susanne. Bardzo poważnie traktuję obowiązki producentki, które obejmują realizację materiału, czuwanie nad projektem i wspieranie artystów. To wielka odpowiedzialność, którą traktuję bardzo poważnie. Jestem dumna, że udało nam się podejść w bardzo kreatywny sposób do materiału i doprowadzić produkcję do końca.

Sześć wciągających odcinków pojawi się na DVD już 24 marca. Wydanie zostanie wzbogacone materiałami dodatkowymi. W jednym z nich wieloletni przyjaciele i gwiazdy dyskutują o pierwszej wspólnej pracy na planie.

DODATKI SPECJALNE

  • Nicole Kidman i Hugh Grant wprowadzają do ,,Od nowa”
  • Tworzenie „Od nowa”
  • 11 dodatków z cyklu Tajemnice „Od nowa”

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD
 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI