Nowości z serii Akceptuję, co czuję

Otwarty dostęp

Isabelle Filliozat to francuska psychoterapeutka, wykładowca, autorka ponad 20 książek. Pracuje w zawodzie od 1982 roku. Twórczyni EIREM, Szkoły Inteligencji Relacyjnej i Emocjonalnej. Prowadzi wykłady w zakresie doradztwa psychologicznego w radzeniu sobie z emocjami. Przede wszystkim naucza i promuje model nowoczesnego, empatycznego rodzicielstwa. Kładzie nacisk na nauczanie, jak coś robić, a nie na to, czego nie robić. Według niej wytyczne, porady, empatia i rozsądne wsparcie, a nie pretensje, nakazy i zakazy sprawdzają się najlepiej w wytworzeniu u dziecka inteligencji emocjonalnej.

POLECAMY

Seria Akceptuję, co czuję jest stworzona właśnie w tym duchu. Proste, ciekawe zadania i zagadnienia pomogą dzieciom zmierzyć się ze swoimi lękami, poznać emocje i wzmocnić pewność siebie.

Do książeczek, które dotychczas ukazały się w ramach serii:  „Moje emocje”, „Strach – wróg czy przyjaciel?” oraz „Pewność siebie” właśnie dołączyły dwie nowości:

„Bracia i siostry. Akceptuję, co czuję”
 


Dobre stosunki z rodzeństwem to wyzwanie. Czasami brat lub siostra są całkiem w porządku, a czasami się na nich denerwujemy. Czasem nawet chcielibyśmy, żeby ich nie było… 

W tej książce dzieci znajdą wiele ćwiczeń i zadań, które pomogą im zrozumieć braci i siostry, a także zaakceptować emocje, które odczuwają w stosunku do rodzeństwa i rodziców, nie ważne czy jest się najstarszym, środkowym czy najmłodszym w rodzinie. 

W środku znajduje się poradnik dla rodziców. 

Książka została opracowana przez Isabelle Filliozat.

Zobacz rozkładówkę pochodzącą z książki!

Link do strony gdzie można kupić książkę: https://egmont.pl/Bracia-i-siostry.-Akceptuje-co-czuje,32556044,p.html

„Prawa dziecka. Akceptuję, co czuję”
 


Prawa dziecka? A co to takiego? To konkretne prawa, które pozwalają chronić dzieci na całym świecie. Ich celem jest zapewnienie im bezpieczeństwa, wolności i szacunku. W tej książce dzieci znajdą gry i zadania, dzięki którym lepiej zrozumieją, jakie są ich prawa. Wśród nich prawo wyrażania siebie, prawo do czystego środowiska, prawo do rodziny, która się troszczy o dziecko, prawo do brania udziału w podejmowaniu decyzji, które dotyczą dziecka czy prawo do szkolnictwa. 

W środku znajduje się poradnik dla rodziców. 

Książka napisana przez France Marie Perreault, sofrolożkę i trenerkę świadomego rodzicielstwa, specjalizującą się w empatycznych relacjach, wychowankę Isabelle Filliozat.

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://egmont.pl/Prawa-dziecka.-Akceptuje-co-czuje,32556053,p.html

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI