Nie daj się samotności

Ja i mój rozwój

Kiedy życie w pojedynkę zaczyna cię przygnębiać skorzystaj z tych 8 prostych sposobów na złagodzenie poczucia osamotnienia. Może zmiana sposobu myślenia okaże się patentem na lepszy nastrój.

Nie obwiniaj wyłącznie siebie za swoje emocje
Obarczanie siebie całkowitą winą za to, jak się czujemy na pewno nie pomoże - jedynie wpędzi nas w jeszcze gorszy nastrój. Pamiętaj, że sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujesz jest wynikiem splotu wielu różnych czynników - zdarzeń, ludzi,przypadków. Myślenie o samotności, jako największej życiowej porażce może spowodować, że zamkniemy się całkowicie na ludzi - wszak w naszych głowach będzie tkwiło przekonanie, że prawdopodobnie nie potrafimy żyć w korelacji z innymi.

Zajmij się rzeczami, które sprawiają ci przyjemność
Samotność nie musi wygrać z tobą i zmienić cię w zgorzkniałego człowieka bez pasji, zainteresowań. Masz wiele możliwości, by wypełnić czas, który spędzasz w pojedynkę. Możesz przygarnąć jakieś zwierzę i poświęcić mu swoją uwagę, w wolnych chwilach czytać książki, które poprawiają ci nastrój. Ukojenia możemy szukać w wielu przyziemnych czynnościach. Każdy z nas jest inny, więc eksperymentuj i obserwuj, co tobie poprawia nastrój, gdy dopada cię poczucie osamotnienia.

Utrzymuj kontakt z ludźmi
Pomyśl o...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI