Nastoletni wehikuł czasów

Czego nastolatek nie powie rodzicom

Gdyby nie rodzice, nie byłoby nas. To raczej oczywiste! Wbrew ich opowiadaniom nie wzięliśmy się z kapusty. Już nawet nie wspominam o historii z bocianem. Zanim się pojawiliśmy, oni też byli nastolatkami. Pewnie też przeżywali pierwsze zakochania i rozstania. Dlaczego więc ja oraz inni moi rówieśnicy mamy wrażenie, że nie traktują naszych związków i uczuć na poważnie?

Zapewne każdy z Was, dorosłych płakał ze smutku lub ze wzruszenia, kiedy był zakochany po raz pierwszy. My, nastolatki potrzebujemy czasem więcej zrozumienia w tych sprawach.
 Dwa lata temu moja bliska przyjaciółka, Patrycja zaczęła być w związku z Dominikiem. Po trzech latach przyjaźni oboje poczuli do siebie coś więcej. Patrycja była już wcześniej w kilku związkach, lecz nie trwały one zbyt długo, zaledwie kilka miesięcy. Tym razem było inaczej. Ich przyjaźń trwała pięć lat, w tym dwuletni związek. Zaczęli nawet planować swoją przyszłość na poważnie. Oboje wyprowadzili się od rodziców i zamieszkali razem. Mało tego! Byli o krok od zaadoptowania pieska ich ulubionej rasy – jamnika.
Niestety w związku zaczęło coś szwankować. Błędy w komunikacji oraz inne nieporozumienia zaczęły się przekształcać w awantury, które...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI