Luksus na Malediwach – zobacz, czemu warto je odwiedzić!

Otwarty dostęp

Jeśli któryś z wyspiarskich krajów kojarzony jest z luksusem i bogactwem naturalnym, to muszą być Malediwy! Królestwo koralowych atoli, na których każdy może odnaleźć swój prywatny raj pośród białego i delikatnego niczym mąka piasku, krystalicznej lazurowej wody i intensywnie świecącego słońca przez wiele godzin dziennie. Czego chcieć więcej na wakacjach na Malediwach? Najlepiej prywatnej willi z wejściem do basenu z tarasu, wybór posiłków z każdego kraju świata przyrządzanych przez renomowanych szefów kuchni i przelotów hydroplanem pomiędzy niewielkimi wysepkami. Jakie luksusowe atrakcje oferują Malediwy? W którym z hoteli premium warto spędzić urlop? A w końcu – kiedy zaplanować podróż na te rajskie wyspy?

POLECAMY

Pogoda na Malediwach

Klimat na Malediwach rozpieszcza urlopowiczów pięknym słońcem i temperaturą powyżej 20-kilku stopni w wodzie i na lądzie przez cały rok. Malediwy położone są na Oceanie Indyjskim, tworząc archipelag 26 atoli i 1200 wysp rozsianych na ogromnej przestrzeni. Większość terytorium kraju to woda, która według prognoz naukowców za 100 lat pochłonie rajskie atole. Dlatego podróż na Malediwy warto zaplanować jak najszybciej! Wysoki sezon przypada na miesiące od listopada do marca podczas pory suchej, kwiecień to miesiąc przejściowy, a od maja do października trwa pora deszczowa, która może przynieść burze i cyklony. Jednak Malediwy prze wielu podróżników uważane są jako kierunek całoroczny, stąd osoby, które samodzielnie planują swoje wakacje powinny kierować się bieżącą prognozą pogody, a miłośnicy turystyki zorganizowanej – zaufać specjalistom.

Luksusowe hotele na Malediwach

Malediwy są znane na całym świecie z drewnianych willi połączonych ze sobą pomostem, który prowadzi do wyspy. Wille są prywatne, a z tarasu można zejść wprost do lazurowej wody i snorkelować wtedy, gdy ma się na to ochotę. Na wyspie zaś znajduje się zazwyczaj całe zaplecze hotelowe – restauracje, baseny, korty tenisowe, centra nurkowania, spa i fitnessu i lotniska dla hydroplanów lub przystanie. Niektóre hotele posiadają całe atole tylko dla siebie, zapewniając zupełną prywatność i intymną atmosferę swoim gościom. Najbardziej luksusowe hotele na Malediwach są położone w odległych częściach kraju – można się do nich dostać wyłącznie hydroplanem lub samolotem.

Jednym z piękniejszych luksusowych hoteli na Malediwach jest One&Only Reethi Rah, zlokalizowany na dość dużej wyspie w North Male Atol, płynie się tu ok. godzinę jachtem. Jedna noc w tym hotelu może kosztować powyżej 10 tysięcy złotych. One&Only słynie z najdłuższego na Malediwach basenu typu infinity i posiada 129 drewnianych willi pokrytych strzechą (z tego 32 na wodzie), które są rozmieszczone w dość dużych odległościach od siebie. Według klientów, osoby, którym zależy na absolutnej prywatności, powinny wybrać zakwaterowanie w willach na lądzie. Hotel oferuje wiele atrakcji, w tym pikniki na plaży, rowery, bar przy plaży, z którego można podziwiać zachód słońca i taras herbaciany. Minusem jest brak rafy koralowej rosnącej bezpośrednio przy plaży, miłośnicy nurkowania będą musieli wybrać się na rafy łodzią.

Z kolei w luksusowym hotelu Soneva Jani można poczuć się jak w parku wodnym – pomiędzy willami zamontowano zjeżdżalnie. Soneva uchodzi za jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na Malediwach, a zlokalizowana jest w niedostępnej części – na wyspie w obrębie niezamieszkałego atolu Noonu. Obiekt posiada 24 luksusowe wille na wodzie, w tym każda z nich ma prywatny basen i widok na lagunę. Czego chcieć więcej? Dodatkowo, wille mają… rozsuwany dach. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście mogą obserwować nocne rozgwieżdżone niebo prosto z łóżka. Nocleg dla dwóch osób w tym hotelu kosztuje pomiędzy 10 a 20 tysiącami złotych.

Ile kosztują luksusowe wakacje na Malediwach?

Wymienione przez nas hotele znajdują się na szczycie listy najbardziej ekskluzywnych hoteli na Malediwach. Wiele z luksusowych hoteli ma niższe ceny, szacuje się, że na 10 dniowe wakacje premium na Malediwach w dwóch różnych obiektach, należy liczyć około 15-18 tysięcy złotych za osobę, łącznie z biletami lotniczymi, śniadaniami i transferami wewnętrznymi. Dodatkowe koszty, czyli wyżywienie i koszty natury osobistej to indywidualna sprawa – warto wiedzieć, że im dalej hotel znajduje się od Male i wysp wokół atola Male, tym lepszą ma ofertę na wyżywienie.

Czy Malediwy da się zrobić budżetowo? Czy osoby nie mające budżetu liczącego kilkanaście tysięcy złotych, muszą zrezygnować z wakacji? Ekonomiczne wakacje w Malediwach jak najbardziej są możliwe, ale trzeba mieć świadomość wielu wyrzeczeń… lub poniesienia kosztów dodatkowych. Wszelkie aktywności sportowe, takie jak nurkowanie, snorkeling, rowery czy korty tenisowe w luksusowych hotelach są wliczone w pobyt. W hotelach 3-,4- a nawet 5-gwiazdkowych za te usługi dopłaca się dodatkowo. Podobnie z wyżywieniem – właściwie tylko na Male, największej wyspie ma się okazje spróbować „kuchni lokalnej”, tzn. jedzenia z budki, bo większość hoteli położona jest na prywatnych atolach i ma własne restauracje. Podróż na Malediwy trzeba zaplanować bardzo szczegółowo!

Szukaj luksusowych wakacji ma Malediwach w Planetescape.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI