Dołącz do czytelników
Brak wyników

Jak co miesiąc

14 października 2020

NR 9 (Listopad 2020)

Książka na jesień

0 486

 

POLECAMY


Wiesław Łukaszewski, Niewielka suma szczęścia

Smak Słowa, Sopot 2020

Książka stanowi zbiór tekstów w większości publikowanych przez kilkanaście lat w „Charakterach”. Niewielka suma szczęścia to książka o nas. O naszych radościach i smutkach, o sukcesach, porażkach i troskach. O naszych związkach z innymi ludźmi, ale też o związku, jaki łączy nas z kimś dla nas najważniejszym – z naszym Ja. Niewielka suma szczęścia to również książka dla nas. Bo choć nasze życie staje się coraz łatwiejsze, coraz trudniej nam jednak odnaleźć właściwe ścieżki. Wszystko się zmienia w zawrotnym tempie, brakuje nam czytelnych drogowskazów, a nowych wyzwań pojawia się aż nadto. Jak w tym gąszczu poskładać w sensowną całość okruchy własnego szczęścia? Ta książka nie jest poradnikiem. Nie oferuje ani szczęścia, ani dobrych rad, jak je osiągnąć w dziesięć minut. Przypomina jednak o naszym bogactwie – o myśleniu, które nie zna żadnych granic, i o wyobraźni, która też nie ma kresu.
 


Adam Kucharski, Perfekcyjny zakład. Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia 

Wydawnictwo Relacja, 
Warszawa 2020
Premiera książki 
14 października 2020

Jak przechytrzyć Los, Fortunę, przypadek, szczęście, traf? Innymi słowy: jak obstawiać, żeby wygrywać?
Przez ostatnie 500 lat hazardziści, wspierani przez matematyków i naukowców, próbowali złamać system i znaleźć na to skuteczny sposób. Twierdza wydawała się nie do zdobycia. W Perfekcyjnym zakładzie Adam Kucharski opowiada zadziwiającą historię o tym, w jaki sposób udało się ją zdobyć ekspertom, a przy okazji zrewolucjonizować naukę i matematykę. Co więcej, pokazuje, że poszukiwanie „perfekcyjnego zakładu” stało się kluczowe dla naukowej pogoni za lepszym światem.
Razem z autorem odwiedzimy luksusowe kasyna w Las Vegas, zajrzymy w karty pokerzystom i dowiemy się, co może pocieszyć przegranych. 
Adam Kucharski jest matematykiem i epidemiologiem, autorem bestsellerowej książki Prawa epidemii i laureatem wielu prestiżowych nagród dla popularyzatorów nauki.
 


Aija Mayrock, Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków, przekład: Jowita Maksymowicz-Hamann

Mamania, Warszawa 2020

Premiera książki 30 września 2020 roku

Czy wiesz, że ponad połowa uczniów ma za sobą doświadczenie przemocy rówieśniczej?
Ta książka to pomocna dłoń osoby, która przetrwała trudne lata prześladowania w szkole,...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy