Kocham Cię! Współczesne mity o miłości – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Nie ma gotowej recepty na szczęśliwy związek. Jest za to kilka potwierdzonych praktyk, które pomagają budować dobre relacje. Relacje na całe życie!

Fałszywe poglądy na temat miłości, relacji oraz rozumienia kobiecości i męskości to współczesne mity, które wielu prowadzą do błędów i cierpienia. Skąd biorą się niezgodne z rzeczywistością przekonania dotyczące relacji oraz kobiecości i męskości? Część – z popkultury, część – z naszych zranień. Autorzy obalają kolejne mity, bazując na solidnej wiedzy psychologicznej, odnosząc się do duchowości oraz wartości, które pomagają budować dobry związek. Książka uczy przyjmowania i ofiarowania miłości. Skłania do refleksji i znalezienia w sobie odpowiedzi na pytanie: Czy chcę prawdziwie kochać, stając się darem dla drugiego człowieka, czy raczej wolę pozostać sam w świecie przedmiotów i przyjemności?

POLECAMY

Rzetelne informacje przeplatają się z wynikami badań oraz argumentami dostępnymi dla każdego – niezależnie od religii czy światopoglądu. Piotr Klimski i Wojciech Sulimierski w dyskusji, którą podejmują, starają się unikać jednostronnych opinii. Używają otwartych i wyważonych argumentów. Zauważają przy tym pozytywne strony omawianych mitów. Autorzy przywołują także znane filmy, książki i piosenki o miłości, co czyni lekturę jeszcze atrakcyjniejszą i ciekawszą w odbiorze.

Najpowszechniejsze mity zostały zebrane w siedmiu rozdziałach: Dwie połówki serduszka. Mit idealnie udanego związku; Od początku musi zaiskrzyć. Mit zakochania jako prawdziwej miłości; Nasza miłość jest niepowtarzalna. Mit subiektywnego charakteru miłości; Twardziel i laska. Mityczne i stereotypowe pojmowanie płci; Seks jest po to, aby z niego korzystać. Mit seksu jako niezobowiązującej aktywności; Żyli długo i szczęśliwie. Mit niezmienności i samowystarczalności związku; Prawdziwa miłość nie istnieje. Mit nieuniknionego wypalania się miłości.

Książka napisana w szczególności dla osób pragnących założyć trwały, szczęśliwy związek oraz dla par rozpoczynających wspólną przygodę. Bez wątpienia jednak ludzie pozostający w długotrwałych relacjach, również znajdą w niej coś dla siebie. Dlaczego? Ponieważ miłość wymaga nieustannej pielęgnacji, wiernej i świadomej obecności, przejawiającej się w prostych, pełnych ciepła i szacunku gestach oraz słowach, wypowiadanych na co dzień.

– Prawdziwego szczęścia nie da się osiągnąć bez dawania siebie innym oraz rezygnacji z natychmiastowej realizacji swoich zachcianek. Ponieważ człowiek spełnia się najbardziej przez miłość – podsumowują autorzy.

Przeczytaj fragment książki
 

O autorach:

Wojciech Sulimierski – mąż i ojciec dwójki dzieci. Absolwent psychologii i filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Prowadzi terapię indywidualną, par i grupową. Jest superwizorem aplikantem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 

Piotr Klimski – mąż, ojciec dwójki dzieci, absolwent teologii oraz międzywydziałowego studium rodziny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Nauczyciel, wychowawca i katecheta. Obecnie uczy w liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie. 

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 21 września

Liczba stron: 264

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://www.wdrodze.pl/opis,2056,Kocham_Cie__Wspolczesne_mity_o_milosci_.html

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI