Jak zmienia miłość

Laboratorium

Jeśli chcemy kogoś przekonać, by wyświadczył nam przysługę, nie musimy wcale stosować złożonych strategii wywierania wpływu. Wystarczy, że wywołamy w tej osobie skojarzenie z miłością. 

Prawie 400 milionów telewidzów na całym świecie obejrzało pierwszą w historii transmisję satelitarną na żywo, która miała miejsce 25 czerwca 1967 roku. Był to dwuipółgodzinny program „Our World”, prezentujący eklektyczną składankę występów przeróżnych artystów z blisko dwudziestu krajów świata – od śpiewaków operowych i chórów chłopięcych po poganiaczy bydła. Program przeplatano materiałami edukacyjnymi, z których widzowie mogli się dowiedzieć, jak działa system kolei podziemnej w Tokio i co to są strefy czasowe. Jednak większości osób, które zasiadły wtedy przed telewizorami, w pamięć najbardziej zapadło zakończenie tego pełnego rozmachu przedsięwzięcia.

POLECAMY

Zapraszamy również do przeczytania innego artykułu: Najlepsze jeszcze przede mną. Jak kocha dojrzała kobieta?

Zespół The Beatles, któremu telewizja BBC powierzyła wykonanie utworu o uniwersalnym, jasnym dla wszystkich przesłaniu, zagrał „All you need is love”. Ponieważ czas emisji programu wypadł w kulminacyjnym momencie wojny w Wietnamie, pojawiły się przypuszczenia, że autor piosenki, John Lennon, chce wykorzystać muzykę do szerzenia ideologii pacyfistycznej. Niezależnie od tego, czy kierowały nim takie ukryte motywy, trudno zaprzeczyć przesłaniu, że miłość uzdrawia i jednoczy ludzi.

Hitorie miłosne

Jako specjaliści w obszarze wywierania wpływu dodamy, że miłość ma również wielką siłę perswazji. Nie zamierzamy...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI