Jak wzmocnić osłabioną fryzurę. Sprawdź te kosmetyki do pielęgnacji włosów

Otwarty dostęp

Regularne farbowanie, częsta stylizacja oraz długotrwały stres źle wpływa na kondycję pukli. Zauważyłaś, że Twoje włosy wypadają garściami, są matowe oraz znacznie szybciej się rozdwajają? Zacznij działać i zregeneruj pasma.

Czemu Twoje włosy źle się układają? 

Poruszając temat fryzury najczęściej odnosimy się do widocznej łodygi. Jednak na budowę włosa składają się również elementy skryte pod skorą głowy. Mowa oczywiście o korzeniu. Kompleksowa regeneracja powinna zatem skupiać się na obydwu tych elementach. Odbudowa i przywrócenie blasku kosmykom to długotrwały proces, który będzie wymagał od Ciebie systematyczności oraz cierpliwości.

POLECAMY

Na kondycję włosów ma wpływ wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do najczęściej wymienianych należą: 

  • problemy hormonalne
  • stres
  • częste farbowanie lub rozjaśnianie
  • stylizacja z użyciem wysokiej temperatury
  • niewłaściwa dieta
  • zanieczyszczenia powietrza
  • przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach 

Jeśli możesz postaraj się wyeliminować powyższe czynniki. Wiemy, że np. rezygnacja z farbowania nie zawsze jest możliwa. W tym przypadku koniecznie sięgaj po specyfiki w typie Acid Balance, które zamykają łuskę, nawilżają ją oraz nasycają proteinami. Dobre kosmetyki do włosów to jednak nie wszystko. Warto wspierać funkcjonowanie mieszków od środka stosując suplementy diety bogate w witaminy z grupy B, kwas foliowy i skrzyp. Doraźnie możesz aplikować również jedwab do włosów Joanna. Ten produkt natychmiast nada puklom blasku oraz jedwabistej miękkości. 
 


Odpowiednia pielęgnacja włosów 

Twój must-have kosmetyczny składa się z delikatnego szamponu, odżywki, silnej maski oraz olejku na końcówki. Suche i łamliwe kosmyki potrzebują subtelnego oczyszczającego środka, który nie obciąży pasm. Unikaj szamponów z SLS, SLES, silikonami oraz dużą liczbą konserwantów. Zamiast nich wybieraj specyfiki z olejkami, masłem murumuru i ekstraktami z owoców. Dokładnie tymi samymi wytycznymi kieruj się w przypadku pozostałych produktów. Odżywkę nakładaj po każdym myciu, natomiast cięższą maskę aplikuj 1-2 razy w tygodniu. 

Po umyciu pukli nie wycieraj ich energicznie w ręcznik frotte. Zamiast tego, delikatnie odsącz nadmiar wody i zawiń pukle w np. bawełniany t-shirt. Delikatna tkanina nie uszkodzi łuski, dzięki czemu włosy będą wyglądać znacznie lepiej. Zanim sięgniesz po suszarkę, na końcówki pasm nałóż olejek np.: Wella Oil Reflections

Rada: Susz włosy używając najchłodniejszej temperatury dostępnej na Twoim urządzeniu. Zimny nawiew wygładzi powierzchnię włosa i nada fryzurze subtelnego połysku. 
 


Bezpieczna stylizacja fryzury 

Regularnie sięgasz po prostownicę czy lokówkę? Zanim nagrzejesz urządzenie koniecznie zaaplikuj na włosy produkt, który ochroni pasma przed wysoką temperaturą. Marion termoochorna będzie świetnym wyborem. Spray jest prosty w użyciu, zabezpiecza kosmyki i dodatkowo unosi je od nasady. Extra objętość gwarantowana!

Postaw na regularność oraz bądź cierpliwa. Pierwsze efekty swoich działań powinnaś zauważyć po kilku tygodniach. Powodzenia! 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI