Jak utrzymać bliskość w związku? 7 dobrych wskazówek

Rodzina i związki

Czasami nie komunikacja między partnerami jest problemem. Potrafimy dyskutować o swoich racjach całymi godzinami. Brak nam jednak więzi, która mimo wszystko ciągnęła by nas do siebie.

Każdy z nas chciałby utrzymać w swoim związku pasję, pożądanie, bliskość. Z czasem jest to coraz trudniejsze. Aby się za bardzo nie oddalić dyskutujemy o spornych kwestiach, punktach widzeniach, próbujemy dojść do wspólnych wniosków. Niestety czasami takie rozmowy nie prowadzą do porozumienia, lecz jeszcze bardziej oddalają od siebie i rodzą negatywne emocje. Problemem nie jest bowiem brak komunikacji, ale więzi. Ten magiczny klej, magnes ciągnący nas do siebie, pomaga poprawić komunikację, odbudować bliskość i pożądanie. Oto kilka wskazówek jak pracować nad więzią w związku.

POLECAMY

1. Każdego dnia dziękuj za coś. Pokaż swojemu partnerowi szczere uznanie, niech poczuje się doceniony. To nie musi być wielka rzecz – może coś o czym zazwyczaj zapomina, zaparzona kawa, pozmywane naczynia, trud w pracy.

2. Przez krótką chwilę oddaj mu całą swoją uwagę. Każdy z nas jest zabiegany, ale prawdopodobnie przy odrobinie dobrej woli jesteśmy w stanie znaleźć kilka minut w ciągu doby i poświecić je tylko...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI