Jak radzić sobie z porażkami?

Ja i mój rozwój

Istnieje grupa ludzi na tyle odpornych psychicznie, że niepowodzenia nie stanowią dla nich problemu. Dowiedz się, jakie mają sposoby na to, by radzić sobie z przeciwnościami losu.

Dla większości ludzi wszelkie porażki są niczym innym, jak przeszkodą na drodze do sukcesu. Jednak ci, którzy odznaczają się większą niż przeciętna odpornością na niezaplanowane zdarzenia, potrafią porażkę przekuć w okazję do pracy nad sobą i umiejętnościami. Mowa o ludziach silnych psychicznie, którzy zamiast zastanawiać się nad problemem - rozwiązują go i nie pozwalają, by ich samopoczuciem rządziły porażki.

POLECAMY

Psychoterapeutka i autorka książki „Czego nie robią ludzie silni psychicznie” - Amy Morin jest zdania, że takiej siły można się stopniowo uczyć naśladując ich sposoby na pokonywanie trudności. Oto kilka przykładów zachowań, które pomogą ci dołączyć do grona tych pewnych siebie szczęśliwców.

1. Traktują porażki z dystansem
Silni psychicznie ludzie nie mają w zwyczaju tracić głowy, kiedy coś zaczyna iść nie po ich myśli. Nie marnują siły na przewidywanie co i kiedy na pewno się zawali - raczej zachowują dystans, co pozwala im radzić sobie z emocjami i regulować wszystkie destrukcyjne myśli. W ten sposób mogą...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI