„Jak prowadzić dom kiedy toniesz” – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Jak sprawić, żeby twoja przestrzeń służyła tobie, a nie odwrotnie? KC Davis, mama dwójki dzieci zmagająca się z depresją poporodową i ADHD, przedstawia skuteczne i nieszablonowe sposoby na utrzymanie funkcjonalnego porządku w chwilach obniżonego samopoczucia.

To rewolucyjne podejście do sprzątania i organizacji pozwala uwolnić się od poczucia wstydu i przytłoczenia – jak mówi autorka, przecież „prace domowe są moralnie neutralne”. Obowiązki domowe powinny poprawiać komfort życia, a nie być celem samym w sobie. To, jak wygląda twój dom, nie świadczy o tym, jakim jesteś człowiekiem. Mieszkanie wcale nie musi wyglądać jak na okładce magazynu wnętrzarskiego, by spełniać swoją funkcję. Jak prowadzić dom, kiedy toniesz proponuje zupełnie nowe spojrzenie na prace domowe i podsuwa konkretne porady, jak sprawić, by prowadzenie domu było aktem dobroci dla siebie, a nie kolejnym ciężarem.

Metoda KC Davis polega między innymi na wypracowaniu schematów przystosowanych do możliwości, poszukiwaniu kreatywnych sposobów pokonywania przeszkód czy sprzątaniu z doskoku. Przede wszystkim jednak uczy, jak przyglądać się swoim potrzebom, zmieniać to, co nie działa, i upraszczać to, co zbyt skomplikowane.
Jak patrzeć na obowiązki w sposób funkcjonalny? Jak powstrzymać negatywny monolog wewnętrzny? Jak pozwolić sobie na odpoczynek, nawet jeśli czegoś się nie skończyło? Jak zmotywować się do dbania o własną przestrzeń?
Pełne współczucia nastawienie pozwala pozbyć się poczucia winy za bałagan w domu i zrobić pierwszy krok w stronę większego komfortu życia.
Jak prowadzić dom, kiedy toniesz jest bestsellerem „USA Today” i Amazona.

Tam gdzie nadążanie za pracami domowymi wydaje się pracą na pełny etat, KC Davis proponuje subtelne, ale rewolucyjne podejście, które pomoże utrzymać dom w ryzach. Mieszkanie wcale nie musi wyglądać jak na okładce magazynu wnętrzarskiego, by spełniać swoją funkcję ‒ więc naucz się doceniać bałagan.

Informacje szczegółowe o książce:

Format: 130x190

Data premiery: 8 marca 2023

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 160

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133692/jak-prowadzic-dom-kiedy-toniesz?idcat=0

POBIERZ FRAGMENT KSIĄŻKI

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI