Jak kochać, żeby po latach żałować jak najmniej?

Rodzina i związki

Każdy chciałby tak poprowadzić swój związek, żeby po latach niczego nie żałować. Amerykański psycholog zebrał od małżeństw z długim stażem rady, które mogą Ci w tym pomóc.

 

Piosenka Edith Piaf „Non, je ne regrette rien” jest ponadczasowa. Francuska wokalistka śpiewa w niej, że nie żałuje niczego, co wydarzyło się w jej życiu: również rzeczy trudnych i bolesnych. Chcielibyśmy jednak uniknąć takich decyzji, których będziemy potem żałować. Jak to zrobić? Dr Karl. A. Pillemer, psycholog z Cornell University, postanowił szukać odpowiedzi na to pytanie u osób starszych, którzy mają za sobą długie lata spędzone razem. Tak powstała książka „30 lekcji dla kochających: rady najmądrzejszych Amerykanów o miłości, związku i małżeństwie”. By mogła powstać, autor przeprowadził ponad 700 rozmów ze starszymi osobami. Wybrał z nich 5 porad, które powtarzały się najczęściej.

POLECAMY

  • Miej zaufanie do swojej intuicji

Jeśli chodzi o wybór partnera, większość starszych osób mówiło o niezwykłej sile intuitywnego przeświadczenia, która pozwoliła im na podjęcie właściwej decyzji. Różnie to określali: jako iskrę, żar uczuć, niespodziewaną pewność, ale większość była przekonana, że nie można sobie wyobrazić relacji, która nie zaczęłaby się w ten sposób. Jednocześnie starsze osoby wskazywały, że istnieje również odwrotne uczucie, które pokazuje nam, że wchodzimy w zły związek. Podobnie wyczuwamy, według nich, także moment, gdy dzieje się między nami źle. Mimo to często działamy wbrew temu uczuciu, ryzykując popełnienie dużej pomyłki.

  • Monitoruj stan związku

Intuicja jest bardzo ważna, jednak rozmówcy zwracali...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI