Jak budować relację z dzieckiem. Droga do porozumienia bez przemocy – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Autorka wyjaśnia jak budować z dzieckiem relację, w której rodzic jest przewodnikiem a nie dowódcą. Relację, w której dziecko jest ważne, ale nie najważniejsze. W której szukamy autentyczności i szacunku w obie strony. Dzięki tej książce dowiesz się jak określić własne cele wychowawcze, wspierać poczucie wartości dziecka, co stosować zamiast nagród i kar, dlaczego lepiej uważać na pochwały, czym się kierować w sytuacjach konfliktowych, jak korzystać z porozumienia bez przemocy (NVC) z dzieckiem, jak pomóc mu wyrosnąć na dorosłego, który jest autonomiczny, zna siebie i swoje potrzeby i umie budować bliskie relacje. Liczne przykłady i opisy różnych sytuacji pomogą Ci zastosować całą tę wiedzę we własnym domu.

O autorce:

POLECAMY

Emilia Kulpa – Nowak jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez przemocy (NVC), coachem. Pomaga rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce - wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robi to poprzez warsztaty, konsultacje indywidualne i kursy on-line m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez przemocy. W jej kursie "Latawiec czy ptak?" wzięło udział już ponad 10 000 rodziców gotowych do wspierania swoich dzieci w rozwijaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Tworzy platformę szkoleń NVCLab.pl - Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz od ponad 3 lat szkoli i pisze dla wydawnictwa Virgo.

Informacje szczegółowe o książce:

Wydawca: Wydawnictwo Virgo

Data premiery: 2020

Format: 123 x 210 mm

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://virgobooks.pl/ksiazki/317-jak-budowa%C4%87-relacj%C4%99-z-dzieckiem-emilia-kulpa-nowak.html

Fragment książki

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI